Genitalijų herpes - virusas, kuris apsigyvena tavyje visam gyvenimui

Mano imunitetas silpnas. Prieš metus man diagnozuotas genitalijų herpes virusas. Ar galima genitalijų herpeso simptomus (deginimą, skausmą, niežėjimą) jausti be perstojo ištisus metus nuo tada, kai jis buvo man diagnozuotas? Jei taip, kokios galimybės tuos simptomus panaikinti?

Į klausimą atsako Moters ir vaiko klinikos Moterų konsultacijų poliklinikos vedėja Romualda VAINEIKIENĖ:

Jūsų išvardinti simptomai būdingi ne tik lytiniam herpesui, bet ir alerginei reakcijai, uždegimui, infekcijai. Dėl šių simptomų kreipkitės į šeimos gydytoją arba bendrosios praktikos ginekologą, kurį esate pasirinkęs. Būtina atlikti tyrimą ir nustatyti, dėl kokio negalavimo jus vargina nemalonūs simptomai. Gali būti diagnozuota ir trichomonozė, tuomet teks gydyti ir lytinį partnerį, antraip jūs nepasveiksite.

Herpes virusas, kaip ir tuo atveju, kai atsiranda ant lūpos, nėra ilgalaikis – jis paūmėja, vėl praeina. Herpesas plinta per tiesioginį kontaktą su infekuotu žmogumi. Pavyzdžiui, jeigu Jūs užsikrėtusi lytiniu herpesu, tai lytinio akto metu šia liga galite užkrėsti savo partnerį.

Lytinio herpeso simptomai gali būti patys įvairiausi. Dauguma užsikrėtusiųjų retai apskritai ką nors pastebi, nes simptomai labai nežymūs. Jeigu žmogus jaučia kažkokias nemalonias ligos pasekmes, tai jos pasirodo po 2 ar 20 dienų po užsikrėtimo. Nemalonūs pojūčiai tęsiasi kelias savaites. Pirminis herpeso viruso poveikis dažniausiai būna žymiai nemalonesnis nei vėliau pasireiškiantys sveikatos sutrikimai.

Užsikrėtus jaučiami skausmingi gumbeliai lytinių organų srityje, kurie atsiveria ir tampa piktžaizdėmis. Vargina, kaip ir jūs minėjote, niežėjimas, odos perštėjimas. Atsiranda patinusios ir jautrios liaukos lytinių organų srityje. Gali varginti tradiciniai gripo požymiai, įskaitant raumenų skausmą, galvos skausmą. Moterims gali būti nemalonios išskyros vaginoje, skausmingas šlapinimasis. Herpeso virusas išlieka kūne, todėl ligos pasikartojimai labai dažni.

Dauguma žmonių nuo šio viruso proveržių kenčia 5-8 kartus per metus, tačiau simptomai gali būti skirtingi. Laikui bėgant, proveržių skaičius per metus mažėja. Žaizdelės dažniausiai atsiranda aplink tą vietą, kur įvyko užkrėtimas. Kai liga tik atsinaujina, žaizdelių jau būna mažiau, jos ne tokios skausmingos ir greičiau gyja. Deja, kol kas nėra vaisto, kuris išgydytų herpesą.

Jeigu jau šis virusas pateko į kūną, jis apsigyvena Jumyse visam gyvenimui ir laikas nuo laiko duoda apie save žinoti. Emocinis stresas, nuovargis, per dažnas buvimas vėjyje ar saulėje, odos sudirgimai, mėnesinės ir fizinės traumos yra pažymėti kaip galimos ligos atsinaujinimo priežastys. Tačiau kaip pasislėpęs virusas yra aktyvuojamas ir kas pradeda šį procesą iki šiol neaišku.

Per lytinio herpeso „išpuolius“ renkitės laisvais rūbais, venkite didelio karščio ar kaitrios saulės ir išvengsite nemalonių požymių. Stenkitės, kad kūno vietos, kur yra žaizdelių, būtų švarios ir sausos. Vilkėkite vėsius drabužius ties ta vieta, kur yra žaizdelių. Nenaudokite parfumuoto muilo, kvepalų ar kitų higienos priemonių. Gerkite aspiriną, ibuprofeną ir acetaminofeną skausmui numalšinti. Nelieskite žaizdelių ir nusiplaukite rankas, jeigu palietėte žaizdelę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis