Atidžiai pažvelk į nuotrauką – ji parodys, ar tau reikalingi akiniai

Kada paskutinį kartą tikrinaisi savo regėjimą? Jeigu akinių nenešioji, tikriausiai ir tikrintis reguliariai nematai reikalo: kol vaizdas nesilieja, tol viskas gerai, tiesa? Masačusetso technologijos instituto studentai sukūrė optinę iliuziją, kurios pagalba galima pasitikrinti ar iš tiesų geras tavo regėjimas. Pažvelk į žemiau pateiktą nuotrauką. Ką joje matai?

Jeigu žvelgdama į kompiuterį iš vidutinio atstumo (koks pusmetris) matai Marilyn Monroe, vadinasi tau metas apsilankyti pas okulistą, nes turėtum matyti Albertą Einšteiną. Jeigu į tą patį paveikslėlį pažvelgtum iš tolimesnio atstumo, greičiausiai vietoj Einšteino matytum Monroe.

Iliuzijos esmė slypi tame, kad vyro veido bruožai pateikiami detalėmis (išryškinta nosis, plaukai, antakiai), o moters veido bruožai pateikiami pilnai, tik kur kas blyškesniame variante. Žiūrėdami į nuotrauką iš arti labiau atkreipiame dėmesį į detales, o iš toli - į bendrą vaizdą. Jeigu tavo regėjimas blogas, viskas gali būti atvirkščiai ir vietoj Einšteino tu matysi Monroe.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis