Odos liga, kuri kankina daugelį - pagaliau apie ją galima sužinoti daugiau

Kad sergančiųjų atopiniu dermatitu gyvenimo kokybė pagerėtų, reikia ypač didelių pastangų ir žinių. Jiems pagelbėti buvo įkurta Egzemos mokykla, suvienijanti pacientus ir dermatologijos bei kitų sričių specialistus.

Dermatologinė Laboratorija Bioderma glaudžiai bendradarbiauja su gydytojais specialistais siekdama bendro tikslo – padėti sergantiesiems susigrąžinti gyvenimo kokybę. Jau keletą metų ši kosmetika yra pagrindinė Egzemos mokyklos partnerė.

Egzemos mokykla 2011 m. buvo inicijuota prof. M. Bylaitės-Bučinskienės VUL SK Dermatologijos centre. Tai edukacinis projektas, apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą). Egzemos mokyklos nemokamų paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu suteikiamos būtiniausios teorinės ir praktinės žinios apie ligą, jos gydymą, atsakoma į pacientų klausimus.

Organizatorių archyvo nuotr.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Egzemos mokyklos įkūrėja prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė išsamiai papasakojo apie atopinį dermatitą ir pacientus varginančius šios odos ligos simptomus: nuolatinį odos niežėjimą ir nenumaldomą norą kasytis, intensyvų odos sausumą, atsirandančius uždegiminius bėrimus.

„Gydytojo dermatovenerologo konsultacija, pavyzdiui, Santariškėse užtrunka 20 minučių, o tai yra labai trumpas laikas pacientui viską įsisavinti ir nepamiršti, o specialistui – perduoti visas žinias. Dėl didelės meilės šiai odos ligai man nepakako tų 20-ties minučių, todėl gimė idėja įkurti Egzemos mokyklą, edukacinį – socialinį projektą, kur pacientai galėtų gauti visas teorines ir praktines žinias apie šią odos ligą.“

Organizatorių archyvo nuotr.

„Egzemos mokyklos poreikis auga, todėl planuojame susitikimus ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.“ Egzemos mokykla bendradarbiauja su kitų specialybių gydytojais (alergologais) ir ateityje šis bendradarbiavimas tik didės, planuojama į susitikimus pakviesti ir psichologus, dietologus, pediatrus, t.t.“

Egzemos mokyklos pagrindinė lektorė gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė pritarė profesorei apie didžiulį pacientų poreikį ir pasidžiaugė teigiamais Egzemos mokyklos dalyvių atsiliepimais, kurie, jos manymu, teikia didelę prasmę šiam projektui.

Beveik dvejų metų Vyčio mama Virginija pasidalino savo asmenine patirtimi apie atopinį dermatitą. Virginija nuogąstavo, kad tik visai neseniai atrado Egzemos mokyklą ir labai teigiamai įvertino šį projektą, kuriame gavusi tinkamas žinias ji pradėjo taikyti ir pajuto odos būklės pagerėjimą.

„BabyBlog“ tinklaraščio mamytėms (daugiau nei 20 k. sekėjų) autorė Sotera Šveikauskaitė teigė, kad kasdien į ją kreipiasi mažiausiai 3 mamos klausdamos patarimo apie atopinį dermatitą. Deja, mamos pirmiausia skuba ieškoti informacijos apie odos problemas forumuose, tačiau didelė informacijos dalis yra neteisinga ir tai veda į dar didesnį nusivylimą. „Aš noriu mamas nukreipti tinkama kryptimi, tačiau negaliu būti ir nesu gydytoja,“- teigė jauna moteris, - „todėl mielai prisidėčiau prie Egzemos mokyklos sklaidos“.

Organizatorių archyvo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis