Jei netikėtai tirpsta rankos, tai įspėjimas, kad metas pasitikrinti sveikatą

Tikriausiai ir tau yra pasitaikę pajusti, kaip ranka netikėtai nutirpsta, o vėliau pajunti nemalonų dilgčiojimą ar deginimą. Dažniausia to priežastis - laikinai sutrikusi kraujotaka galūnėse dėl užspaustų kraujagyslių ir nervų galūnėlių, kuomet tiesiog nepatogiai pasidedi ranką. Vos pradėjus judėti ar pakeitus padėtį, galūnės vėl pasidaro jautrios.

Ir vis tik nepatogi poza – ne vienintelė galima rankų tirpimo priežastis. Jei galūnės nutirpsta vis dažniau, o šis nemalonus jausmas išlieka ilgai, turi būti atsargi, nes tai gali būti vienas iš kokios nors ligos simptomų.


Galimos rimtos rankų tirpimo priežastys


Kaklo osteochondrozė. Bet kokie sutrikimai stuburo kaklinėje dalyje, jei užspaudžiamas nervas, gali tapti rankų tirpimo priežastimi, o taip pat sukelti galvos skausmą, koordinacijos sutrikimų. Stenkis išlaikyti teisingą laikyseną, taip pat pradėk daryti specialią mankštą. Geriausia apsilankyti pas gydytoją – jis paskirs reikiamus tyrimus, kurie padės nustatyti galimas patologijas.


Riešo kanalo sindromas dažnai pasitaiko žmonėms, kurių veikla susijusi su monotonišku darbu rankomis (programuotojams, siuvėjoms, muzikantams). Dėl pasikartojančių judesių pirštais paburksta sausgyslės, einančios per siaurą kanalą. Nervas kanale prispaudžiamas, žmogus jaučia aptirpimą ir nemalonų dilgčiojimą dilbyje (ypač rytais). Būtinai eik pas neurologą, nes ilgai negydant šios ligos, galimos komplikacijos.


Išsėtinė sklerozė. Sklerozė – ne šiaip užmaršumas, o sunki neurologinė liga. Dėl galvos ir nugaros smegenų nervų apvalkalų pažeidimų sutrinka nervų impulsų jautrumas. Jautrumas sumažėja, gali tirpti rankos. Jei kitų rankų tirpimo priežasčių nėra, vertėtų apsilankyti pas neurologą.


Dėl galūnių venų trombozės tirpimas taip pat galimas. Trombas sulėtina kraujotaką, sutrinka medžiagų, reikalingų galūnių funkcijos palaikymui, tiekimas. Dėl trombozė būna ir tinimų, ir kitokių komplikacijų (gangrena, trombo atitrūkimas), todėl ligą būtina diagnozuoti ir gydyti.


Anemija ir cukraus diabetas dažnai neatsiejami nuo kraujotakos galūnėse sutrikimo ir tirpimo.


Peties rezginio neuropatija ir ilgi aplinkinių audinių uždegiminiai procesai gali sukelti skausmą ir rankų tirpimą.


Insultas – pavojingiausia rankų tirpimo priežastis. Jei ne tik tirpsta rankos, bet sutrinka kojų veikla, sutrinka kalba, regėjimas, skauda galvą – reikia nedelsiant kviesti greitąją pagalbą.


Mes – ne medikai, tu, greičiausiai, taip pat. Todėl jeigu pastebėjai, kad rankos tirpsta nuolatos, būtinai keliauk pas medikus ir pasitikrink. Tokių simptomų negalima ignoruoti!


Ką daryti, kad rankų tirpimas greičiau praeitų:


Pakelk rankas į viršų ir greitai spaudžiok kumščius maždaug 50 kartų, tuomet ištiesk rankas prie šonų ir pakartok tą patį pratimą. Suimk nuleistas rankas sau už nugaros, sunerk pirštus ir stenkis 10-15 kartų ištempti rankas žemyn. Stipriai suspausk kumščius, palaikyk kelias sekundes ir staigiai ištiesk pirštus, šį pratimą kartodama 15-20 kartų. Galiausiai kiekvieno piršto galiuką pasistenk priliesti prie tos pačios rankos nykščio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis