5 ankstyvieji požymiai, kad tavo kepenys užsiteršusios

Gyvename tokioje aplinkoje, kad toksinų yra ir ore, ir maiste. Su šiais nuodais susidoroti tenka būtent kepenims. Sveikos kepenys filtruoja toksinus, išveda juos su šlapimu ir išmatomis. Bet jei per daug apkrauni kepenis, joms pačioms reikės tavo pagalbos. Pavojingiausia kepenims – alkoholis, virusinės ligos, tam tikros cheminės medžiagos, daug riebaus maisto.

Jei kepenys nusilpsta, jos padidėja, paburksta, net jų spalva gali pakisti. Na o žmogus jaučiasi vangus, jam sunku susikoncentruoti, o visi bandymai sulieknėti pasmerkti nesėkmėms. Tik kaip suprasti, ar viskas gerai?

Štai ankstyvų kepenų problemų požymiai:

1. Nepavyksta numesti svorio, nors viską darai teisingai – mankštiniesi, subalansavai mitybą. Jeigu susidūrei su šia situacija, apsilankyk pas gydytoją ir paprašyk, kad jis ištirtų tavo kepenis. Kuo anksčiau tai padarysi, tuo geriau.

2. Pakitusi oda. Visų pirma, oda įgauna gelsvą atspalvį – tai požymis, kad padaugėjo bilirubino – medžiagos, kuri yra vadinamosios geltligės priežastis. Antra, spuogeliai, niežėjimas, perdėtas odos jautrumas, visa tai – tam tikrų kepenų problemų požymis. Trečia, atkreipk dėmesį, jei ant odos atsirado bėrimas iš mažų raudonų taškelių.

3. Patamsėjęs šlapimas. Šlapimas patamsėja ir įgauna nemalonų kvapą iš esmės dėl dviejų priežasčių: arba geri per mažai vandens, arba sutriko kepenų veikla. Atkreipk dėmesį į išmatas – jos neturi būti labai tamsios, jose neturi būti kraujingų išskyrų.

4. Pokyčiai pilvo srityje. Atkreipkite dėmesį į du simptomus:

1. Pasikartojantys spazmai apatinėje pilvo dalyje.
2. Pilvo pūtimo, išsipūtimo pojūtis. Galiausiai organizme susikaupia skysčių, o paskui gali apsunkinti plaučių veiklą.

5. Lėtinis nuovargis, silpnumas.

Bet kuris iš minėtų simptomų ar net keli simptomai – signalas, kad reikia kreiptis į medikus. Kuo anksčiau pastebėsi, tuo greičiau pašalinsi problemą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis