6 priežastys, kodėl naktį turėtum miegoti nuoga

Gali būti, kad šis amžinas ginčas tarp moterų nesibaigs niekada. Ar naktį reikia segėti liemenėlę? Dauguma moterų naktį miega be liemenėlės, nes nori išvengti liekančių žymių ant kūno, suvaržymų. Vis tik svarbiausia priežastis, skatinanti vakare būtinai išvaduoti krūtinę iš liemenėlės pančių – baimė dėl galimai kilsiančių problemų su limfmazgiais, kurios kartais baigiasi net krūties vėžiu.

Dalis moterų vis tik nėra niekada girdėjusios apie neigiamą liemenėlės daromą poveikį sveikatai, o kai kurios netgi įsitikinusios, kad liemenėlė padeda išsaugoti krūtų stangrumą, todėl ją verta segėti net naktimis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad nakčiai nenusiėmusios liemenėlės nieko blogo nepadarysite, vis tik miegodamos su ja iš tikrųjų rizikuojate susidurti su daugybe pačių įvairiausių sveikatos sutrikimų.


Štai 6 priežastys, kodėl naktį savo kūnui vis dėlto reikia leisti pailsėti.


Sutrikusi kraujotaka


Ši problema viena svarbiausių, ypač tais atvejais, kai liemenėlė turi pakietinimus. Jei pakietinimas per stipriai priglunda prie odos, krūtinės raumenys suspaudžiami, sutrikdomas rankų nervų aprūpinimas krauju. Maža to, per dažnai segima stipriai krūtinę suspaudžianti liemenėlė (pavyzdžiui, sportinė) gali pažeisti krūtų audinį, nes toks liemenėlės variantas sutrikdo kraujotaką.


Kūnas neatsipalaiduoja


Net ir nedidelis suvaržymas gali turėti neigiamą poveikį miegui. Lygiai taip pat, kaip nejaukiai jaustumeisi, jeigu tektų miegoti apsirengus varžančius drabužius. Jei į lovą guliesi segėdama liemenėlę, paprasčiausiai rizikuoji išsimiegoti prasčiau.


Odos sudirgimai


Dar vienas reikšmingas šalutinis poveikis dėvint liemenėlę naktį – odos sudirgimų rizika. Į odą gali įsiremti kietos liemenėlės dalys. Ne ką mažesnį sudirgimą gali sukelti ir juostos, galinčios odą sužaloti, ypač jei liemenėlė yra su pakietinimais. Galbūt nė nepastebėsi nežymaus skausmo naktį, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad jis yra nepavojingas.


Hiperpigmentacijos pavojus


Hiperpigmentacija – ilgas žodis, reiškiantis tamsias dėmes, pasikeitusią krūtinės odos spalvą ar atsiradusius odos nelygumus. Ši būklė susijusi su padidėjusiu melanino kiekiu. Šis pigmentas atsakingas už odos spalvą. Pernelyg stipriai prie odos priglundančios liemenėlės nuolat trindamos odą gali sukelti hiperpigmentaciją, odos sudirgimus ir pažeidimus.


Krūtų grybelis


Reguliariai dėvint netinkamai prie krūtinės priglundančią liemenėlę suformuojama tobulai šilta ir drėgna aplinka, kurią mėgsta grybeliai, nes ji tinkama jiems daugintis ir plisti. Tokios nedžiuginančios prognozės yra labai realios, jei tik liemenėlė nėra tobulai tinkama, o didžiausia pavojus kyla tuomet, kai liemenėlės nenusiimi naktį - būtent šiuo paros metu, gulėdama po šilta antklode, daugiausiai prakaituoji.


Poveikis krūtų fiziologijai


Jei guliesi į lovą nenusiėmusi krūtinę veržiančios liemenėlės, rizikuoji sutrikdyti limfinės sistemos darbą. Sutrikdydama kraujotaką ir limfos drenažą per stipriai prigludusi liemenėlė gali sukelti lėtinį uždegimą ir skysčių sulaikymą. Limfmazgiai padeda šalinti toksinus iš krūtų srities, o sutrikdytas limfos drenažas neigiamai veikia kepenis, inkstus ir kitus organus, sulaikydamas toksinus, nors turėtų juos iš organizmo pašalinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis