Vienas vitaminas, kuris beveik dvigubai paspartina svorio kritimą

Svorio metimas – visada aktuali tema, ypatingai dabar, kai pavasaris tikrąją ta žodžio prasme ne už kalnų. Kaip mesti svorį greičiau ir efektyviau? Mokslų daktarė Anne McTiernan turi atsakymą: reikia vartoti vitaminą D!

Faktas: daugiau nei pusei pasaulio gyventojų trūksta vitamino D. Ypatingai tai aktualu tiems, kurie gyvena šaltesniuose kraštuose, juk geriausias šio vitamino šaltinis – saulė. Kaip supranti, mes patenkame tarp tų, kuriems vitamino D kiekiu organizme reikėtų pasirūpinti papildomai. Ne tik dėl svorio metimo, bet ir dėl bendros savijautos, nes vitaminas D tiesiogiai susijęs su gera nuotaika ir energingumu.


Bet grįžkime prie svorio. Mokslų daktarė Anne McTiernan atliko metus laiko trukusį tyrimą, kuriame sudalyvavo 218 antsvorio turinčių moterų. Tyrimo dalyvės buvo padalintos į dvi grupes: visos laikėsi to paties svorio metimo režimo, tačiau vienai grupei kiekvieną dieną buvo duodamas reikiamas kiekis vitamino D, kitai – ne.


Rezultatai kalba patys už save: vitaminą D vartojusios moterys vidutiniškai numetė kiek daugiau nei 8 kilogramus, o šio vitamino nevartojusios moterys atsikratė vidutiniškai 5 kg svorio.


Apibendrindama rezultatus tyrimo vadovė Anne McTiernan patarė: „Norinčioms sulieknėti moterims pravartu apsilankyti pas medikus ir išsitirti vitamino D kiekį kraujyje. Nustačius vitamino D deficitą, galima pakoreguoti mitybą, gerti papildus arba pasimėgauti saulės voniomis. Po kurio laiko reikėtų iš naujo pasitikrinti vitamino D kiekį ir įsitikinti, kad jis atitinka rekomenduojamas normas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis