Ginekologė: jei rūpinatės savo lytine sveikata, turėtumėte miegoti be apatinių kelnaičių

(2)

Nakčiai nusivelki visus apatinius drabužėlius, o gal esi iš tų, kurios su apatinėmis kelnaitėmis nesiskiria ir nakties metu? Anot ginekologės Alyssos Dweck, jei rūpiniesi savo lytine sveikata, apatinių dabužėlių nakties metu turėtum atsisakyti. 

Jei lytinių organų srityje neužtikrinama pakankama oro cirkuliacija, susidaro mikrobų dauginimuisi idealiai tinkantis drėgnas ir šiltas klimatas. Dienos metu dėvimos kelnaitės ir ant viršaus mūvimos aptempiančios pėdkelnės ar kelnės trukdo oro cirkuliacijai, o būtent tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl net ir kruopščiai savo higiena besirūpinančios moterys nuolatos susiduria su pasikartojančiomis lytinėmis infekcijomis.


„Moterims, kurios dažnai susiduria su grybelinėmis infekcijomis, reikėtų dėvėti tik medvilnines kelnaites, nes medvilnė kur kas pralaidesnė orui, nei sintetika. Nakties metu apatinių drabužių apskritai reikėtų atsisakyti“ – sako ginekologė. Gulint po šilta antklode oro cirkuliacija stipriai sumažėja, kūnas įšyla, nakties metu prakaituoja. Todėl odai reikia maksimalaus komforto ir galimybės kvėpuoti.


„Ypatingai tai aktualu moterims, išgyvenančioms menopauzės periodą. Nuolatiniai karščio antplūdžiai ir gausus prakaitavimas nakties metu gali būti viena iš pasikartojančių infekcijų lytinių organų zonoje priežastimi“ – perspėja ginekologė.


O ką daryti toms, kurios miegodamos nuogos jaučiasi nekomfortiškai? Tokiu atveju ginekologė rekomenduoja rinktis naktinius marškinėlius arba plačias, prie kūno nepriglundančias pižamines kelnes. Ko tikrai reikėtų atsisakyti, – tai nėriniuotų satininių kelnaičių. Atrodo gražiai ir seksualiai, tačiau visai nepalanku tavo sveikatai: nėriniai dirgina odą, o satinas kaupia drėgmę. Kartu šie du veiksniai gerokai padidina lytinių infekcijų riziką. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis