Kaip kovoti su spuogeliais, atsiradusiais po plaukelių šalinimo peiliuku

Jei plaukelius šalini peiliuku, greičiausiai ne kartą susidūrei su nemaloniomis to pasekmėmis – spuogeliais. Vieni iš jų užsilaiko vos kelias valandas, kiti kamuoja ištisas savaites!

Raudonas bėrimas


Jei tavo intymioji zona praėjus valandai dviem po plaukelių šalinimo seanso smarkiai parausta, matyt, depiliacinis, skutimosi kremai ar vaškas sukėlė alerginę reakciją . Lįsk į dušą ir vėsiu vandeniu gerai nusiprausk, kad neliktų nė dalelytės alergiją sukeliančios priemonės. Raudonį malšink antihistamininiu kremu, kurį tau pasiūlys vaistinėje.

Kad panašios plaukelių šalinimo nesėkmės nesikartotų, alergiją sukėlusį produktą pakeisk specialiai jautriai odai skirta hipoalergine priemone.


Smulkūs, kraujuojantys įpjovimai


Odos įbrėžimų ar įpjovimų atsiranda, kai skutiesi paskubomis arba skuti plaukelius prieš augimo kryptį. Lėtink tempą, skusk teisinga kryptimi ir įsigyk skustuvą lanksčia galvute, kuri prisitaikytų prie bikinio zonos linkių ir taip sumažintų pavojų susižeisti.


Jei panašaus pobūdžio problemos kyla po depiliacijos vašku, įsitikink, ar vaško juostelę plėši priešinga plaukelių augimo kryptimi. Nuiminėjant vašką netaisyklingai, su juo gali nusilupti ir truputėlis odos.


Ant nubrozdinimo ar įpjovimo vietos tvirtai prispausk popierinę servetėlę, kad sustabdytum kraujavimą, o tada ant žaizdelės užtepk antibiotinio tepalo. Jis pagreitins gijimą ir neleis susiformuoti šašui. Jei įbrėžimai ar įpjovimai tau atsiranda nuolat nepriklausomai nuo skutimosi ar depiliavimosi įgūdžių bei technikos, pereik prie depiliatoriaus arba profesionalių kosmetologių pagalbos.


Niežintys maži spuogeliai


Šie spuogeliai pasirodo per 24 val. nuo skutimosi arba depiliacijos vašku. Jei tau jie atsiranda po skutimosi, greičiausiai tai peiliuko ir sausos odos kontakto padarinys, sukeliantis uždegimą. Kad užbėgtum nemaloniems įvykiams už akių, likus maždaug trims minutėms iki skutimosi, gausiai pasitepk drėkinamuoju skutimosi kremu arba geliu/želė.


Dar viena galima niežinčių spuogelių priežastis: peiliukas toks atšipęs, kad tą pačią odos vietą turi skusti keletą kartų, dėl ko ji patiria stresą ir linksta į sutinimą. Būtent dėl šios priežasties dermatologai siūlo keisti peiliuką nauju po keturių skutimosi seansų.


Raudoni guzeliai po depiliacijos vašku irgi atsiranda dėl stresą patiriančios odos. Greičiausiai vaško juostelę nuplėšei per stipriai arba palikai ją pernelyg ilgai. Galiausiai, šviežiai nudepiliuota oda visada liks jautri. Pernelyg prigludę drabužiai arba odą dirginanti medžiaga irgi gali sukelti spuogelių atsiradimą. Jei įmanoma, odą su ką tik pašalintais plaukeliais palik visiškai apnuogintą kelioms valandoms.


Nepriklausomai nuo priežasties, šiuos spuogelius pakankamai lengva išguiti – patepk juos hidrokortizoniniu kremu arba palaikyk prispaustą vatos diskelį, išmirkytą juodoje arbatoje (ši turi priešuždegiminio poveikio). Po dienos spuogeliai turėtų išnykti. Jei problema išlieka ir kartojasi, pasikonsultuok su savo gydytoja.


Tamsūs, iškilūs spuogeliai


Tamsesnė spalva signalizuoja apie įaugusius plaukelius – ką tik nuskustas gaktiplaukis, kuris įauga atgal į odą vietoj to, kad ataugtų iš naujo. Jį pajauti ir pastebi po kelių dienų, kai jis pavirsta uždegimo paveiktu guzeliu. Atsikratyk įaugusiais plaukeliais keletą minučių po kelis kartus per dieną palaikydama virš jų šiltą frotinį rankšluostuką. Patinimas turėtų atslūgti.


Kitą kartą prieš imdamasi skutimosi peiliuko, pirma nušveisk odą – salicilo arba glicino tirpalu pašalink negyvas odos ląsteles, galinčias vėliau „įkalinti“ plaukelius. Kaskart po keturių skutimosi seansų imkis naujo peiliuko ir visada skusk plaukelių augimo kryptimi, kad naujas plaukelis išaugtų iš odos, o ne įauginėtų į ją.


Prisilietimams jautrūs ir skaudantys spuogeliai


Visos bakterijos, kurias pritraukia intymios vietelės regionas, padidina tikimybę spuogeliui būti infekuotam – tokiu atveju jis bus jautrus ir/arba gali supūliuoti.


Patepk tą vietą antibiotiniu tepalu ir plauk ją dukart per dieną 5 proc. benzoilperoksido tirpalu, kad atvertum užkimštas poras ir paspartintum gijimo procesą. Kitus „besikalančius“ bikinio zonos spuogelius apsaugok nuo infekcijos kasdien muilu prausdamasi po dušu.


Jei guzelis pasidarė ryškiai raudonos spalvos, itin skausmingas ir padidėjo, greičiausiai infekcija perėjo į stafilokokinę. Ją sukelia stafilokoko infekcija, kurią daugelis iš mūsų nešiojasi ant odos. Tačiau kai kuriais atvejais, stafilokokas patenka po oda, ir gali būti mirtinai pavojingas. Jei būtent toks kraštutinumą įtari, nedelsdama informuok savo gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis