Itin veiksminga dieta „5 valgomieji šaukštai“ – padės sulieknėti nejaučiant alkio

Kad ir kokios dietos nuspręstum laikytis, esminiu dalyku vis tiek išlieka kalorijų deficitas. Taip, taip. Jokie stebuklai nevyksta – lieknėji tuomet, kai kalorijų išeikvoji daugiau, nei jų suvartoji.  

„5 valgomųjų šaukštų“ dieta – tai mitybos sistema, padedanti tavo organizmui priprasti prie mažesnių porcijų ir pajusti sotumą nepersivalgant.


Pagrindiniai dietos principai


  • Kiekvieną tavo maisto porciją turėtų sudaryti maisto kiekis, telpantis į 5 šaukštus. Turėk omenyje, kad kalbame ne tik apie kietą, bet ir apie skystą maistą, pavyzdžiui, sriubas.
  • Per parą gali valgyti kiek nori kartų, tačiau tarp valgymų turėtų būti bent 3 valandų intervalas.
  • Druskos, cukraus ir alkoholinių gėrimų kiekį sumažink iki minimumo.
  • 5 šaukštai – tai maždaug 200 gramų. Šis orientyras padės tau lengviau apskaičiuoti porcijų dydį.


Dieta orientuota į porcijų dydžio ribojimą, tačiau griežtų apribojimų ką valgyti ir ko ne – nėra. Be abejo, viską daryk sveiko proto ribose: jei valgysi vien nesveiką maistą, nepadės jokios dietos. Stenkis vengti pernelyg kaloringų ir tavo organizmui nedraugiškų produktų, tačiau nieko baisaus nenutiks, jei pietums valgysi makaronus. Svarbiausia, ne daugiau 5 šaukštų!


Ieškok balanso: jei valgysi 5-6 kartus per dieną, 1-2 valgymus gali sudaryti kaloringesnis maistas, 3-4 valgymus – lengvesnis. Jei laikysiesi rekomenduojamų mitybos intervalų, alkio tavo organizmas neturėtų jausti.


Labai svarbu, kad dietos metu nepamirštum gerti pakankamai skysčių – laikykis 2 litrų per dieną rekomendacijos, gurkšnodama reguliariai nedideliais kiekiais, o ne vienu prisėdimu.


Idealiu variantu dienos meniu stenkis sudaryti iš tos pačios grupės produktų: pavyzdžiui, pirmadieniais – žuvis, antradieniais – mėsa ir t.t. Laikantis šio mitybos principo organizmas kur kas geriau virškins gaunamą maistą, tad ir lieknėjimo procesas vyks sparčiau, nei galėtum tikėtis. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis