Ką gali padaryti iš vakaro, kad ryte atrodytum gražesnė

Prabudusi ryte pažvelgi į veidrodį ir pagalvoji, kad šito veido neišgelbės net kosmetika. Juodi ratilai po akimis, patinimas, papilkėjusi oda... Visa tai neatsiranda iš niekur. Taigi keičiame įpročius, kad gražios būtume nuo pat ryto!

Pirma taisyklė, kurios turėtum laikytis, tai prieš pat miegą pravėdinti kambarį. Plačiai praverk langą ir bėk į vonią valytis dantų. Tų kelių minučių pilnai pakaks, kad kambaryje visai nakčiai pakaktų gaivaus oro. Ne tik lengviau užmigsi, bet ir ramiau miegosi visą naktį, o tai, be abejonės, teigiamai

paveiks ir tavo odą. Dar vienas patarimas: pasirūpink pakankama drėgme miegamajame. Oro drėgmė kambaryje turėtų būti tarp 40–60%, bet žiemos metu daugelio iš mūsų namuose ji tesiekia 20%. Specialių drėkintuvų pirkti nebūtina. Pakaks, jei vakare užuolaidas apipurkši vandeniu arba ant radiatoriaus pastatysi indelį su vandeniu.

Priminti, kad būtina nusivalyti kosmetiką – tikriausiai nereikia, bet vis dėlto vieną klaidą daro dauguma merginų: prieš miegą palepina odą maitinamuoju arba drėkinamuoju kremu. Viskas teisingai, tik ar teisingai tą kremą tepi? Per storas kremo sluoksnis pasidengia kaip kaukė ir neleidžia odai kvėpuoti, todėl veidas ryte būna ištinęs, o oda tikrai nespindi. Kosmetologai pataria: kremą geriausiai tepti ant šiek tiek drėgnos odos, tuomet jis geriau įsigeria į gilesnius sluoksnius ir efektyviau veikia. O ir paties kremo reikia visai nedaug!

Kaip tepti kremą:

Nesvarbu kurią veido dalį tepi – tai daryk sukamaisiais judesiais, pirštų pagalvėlėmis nespausdama ir netrindama odos.

* Kakta. Ją tepti reikia nuo centro link šonų.
* Nosis. Nuo kaktos tepk žemyn iki nosies galiuko.
* Skruostai. Nuo centrinės veido dalies arba smakro tepk link smilkinių, o po to – žemyn link ausų.
* Kaklas. Žinoti, kaip šią vietą tepti kremu – taip pat labai svarbu. Kaklo šonus nuo viršaus tepk žemyn, o kaklo vidurį atvirkščiai: iš apačios į viršų.
* Paakiai. Priemonėmis tepti reikia ir vokų viršų ir apatinę dalį, pradedant nuo antakių srities, jų pradžios ir tęsiant aplink akis, iki vidinių jų kampučių. Paprasčiau: jei vienu pirštu teptum abi akis – atrodytų tarsi pieštum aštuonetą. Rekomenduojama kosmetikos priemones aplink paakius tepti tapšnojančiais judesiais bevardžiu pirštu.

Dar vienas patinimus skatinantis dalykas – tai per didelis skysčių kiekis prieš miegą. Jei įprastum vandenį gerti reguliariai, troškulys prieš miegą tikrai nekankintų. Kitas dalykas – sūrus maistas.

Druska sulaiko skysčius organizme, todėl nenustebk, jei ryte sunkiai atpažinsi save veidrodyje. O štai druska vonioje padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir skatina šlakų pasišalinimą.

Jei vis dėlto patinimas – kasdienis tavo palydovas, ruoškis kovai jau iš vakaro. Prieš eidama miegoti, du šaukštus padėk į šaldytuvą ar šaldiklį. Ryte juos uždėk ant užmerktų akių ir palaikyk keletą minučių – taip panaikinsi patinimą po akimis. Tačiau, turėk omenyje, kad šaukštai negali būti pernelyg šalti ar apledėję!

Toms, kurių paakiai rytais pajuodę, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie tai, ar pakankamai miegate. Neišsimiegojus ir pervargus riebalinių ląstelių sluoksnis po akimis tirpsta. Panašiai nutinka ir tuomet, kai būname blogos nuotaikos. Niūrus veidas mažai judrus, todėl kraujotaka sulėtėja, audiniuose užsilaiko šlakai ir vanduo, o po akimis atsiranda negražūs šešėliai. Pradėk vartoti vitaminą C. Jis pagerina kraujo cirkuliaciją smulkiose kraujagyslėse (kursas – 2 sav. po 0,5 gramo per dieną). Beje, nepamiršk, kad patinimus nuima šaltis, o pajuodusius paakius – šiluma! Ryte nusiprauskite šiltu vandeniu ir ant akių užsidėk žalios arbatos kompresus. Arbatoje esantis kofeinas pagerina medžiagų apykaitą, padeda pašalinti šlakus, tonizuoja odą.

Kitas patarimas skirtas ilgaplaukėms: prieš miegą nereikėtų susirišti plaukų į kuodelį arba supinti į kasą. Taip, ilgi plaukai kartais trukdo, bet jiems taip pat reikia pailsėti. Jei jau miegant plaukai veliasi, susipink laisvą kasytę ir nesurišk jos jokiomis gumelėmis. Nepamiršk, kad plaukais reikia rūpintis taip pat, kaip ir veido oda. Prieš miegą juk nusivalai kosmetiką, ar ne? O ar pašalini kosmetikos priemones, pavyzdžiui, laką nuo plaukų? Jei poreikio plauti galvą kiekvieną dieną nejauti, tuomet bent jau nepatingėk ir prieš miegą plaukus gerai iššukuok.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis