5 geriausi produktai prieš vidurinių užkietėjimą

Jei užklupo laikinas vidurių užkietėjimas, nieko baisaus – galima išgerti laisvinamųjų vaistų ir problema išspręsta. Sudėtingiau, kuomet vidurių užkietėjimas ir sulėtėjęs virškinimas yra problema, su kuria tu susiduri nuolatos. Tokiais atvejais reikia ieškoti ilgalaikių priemonių, įprastai – keisti mitybos racioną.  

Vanduo – vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turi įtraukti į savo kasdienį mitybos racioną. Kuomet organizmui trūksta vandens, drėgmę jis pradeda traukti iš suvalgyto maisto. Maisto likučiai, kuriuos storoji žarna turėtų pašalinti, išsausėja ir sutvirtėja, sudarydami kamštį – vidurių užkietėjimą. Kad to išvengtum, vandenį turėtum po truputėlį gurkšnoti visos dienos metu: kelias stiklines vandens reikėtų išgerti ne vienu prisėdimu, o valandos ar dviejų bėgyje.


Tiems, kurių organizmas toleruoja pieno produktus, į savo racioną patartina įtraukti daugiau natūralaus jogurto, kefyro ar varškės. Šiuose produktuose yra gerųjų bakterijų, panašių į mūsų žarnyne esančias bakterijas. Jų dėka virškinimo procesas aktyvuojamas, tačiau nusiteik, kad rezultatas bus ne momentinis – prireiks savaitės ar dviejų tam, kad virškinimo procesai susireguliuotų.


Virškinimo veiklą pagerina ir skaidulos, kurių gausu ankštiniuose produktuose. Pakankamas kiekis kartu su maistu gaunamų skaidulų užkerta kelią taip vadinamam tingaus žarnyno reiškiniui. Jeigu subalansuoti skaidulų kiekio maiste tau nepavyksta, skaidulinių produktų papildomai gali įsigyti ir vaistinėse.


Tradicinė medicina kovojantiems su vidurių užkietėjimu siūlo valgyti juodąsias slyvas. Jose gausu pluoštinės medžiagos, fenolio ir sorbitolio junginių, palengvinančių žarnyno darbą. Tik nepamiršk saiko, kad vidurių užkietėjimas nevirstų priešinga problema.


Dar viena veiksminga tradicinės medicinos priemonė – sėlenos. Šis netirpių skaidulų šaltinis padeda išstumti žarnyne susidariusį kamštį, skatina greitesnį virškinimo procesą. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis