Kodėl jokiu būdu negalima šalinti plaukelių iš nosies (video)

Šią savaitę vizažistė ir kosmetologė Sepi Balini paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jai buvo atlikta nosies plaukelių depiliacija vašku. Tikriausiai dauguma instinktyviai prisidengė nosis, juk koks tai skausmas! „Tu privalai padaryti tai, ką privalai“, – parašė Sepi po įrašu, kuriame kosmetologė į nosies šnerves kiša du vaškuotus pagaliukus.

Po šia vaizdo medžiaga pasipylė pasibaisėjusių žmonių komentarai. Ir ne veltui, juk nosies plaukelių depiliacija vašku nėra pati geriausia idėja. Ne vien dėl skausmo – nors, žinoma, nosies plaukelių šalinimas neabejotinai bus labai skausmingas – bet ir dėl potencialaus pavojaus sveikatai. Kaip paaiškino Didžiosios Britanijos otolaringologijos asociacijos ENT UK garbės sekretorius ir Jameso Paget universitetinės ligoninės garbės konsultantas-rinologas Carlas Philpottas, nosies plaukeliai vaidina svarbų vaidmenį mūsų organizmo sveikatos palaikymo sistemoje, kvėpavimo metu sulaikydami dulkes ir purvo daleles iš aplinkos, kad jos nepatektų giliau.

Pašalinę šiuos plaukus mes plačiai atveriame vartus visam purvui ir kitoms smulkioms dalelėms ore, kuriomis kvėpuojame, ir netenkame vieno apsaugos nuo mikrobų ir kitų nemalonumų lygmens. Be to, depiliuojant vašku, jautri šnervių oda gali būti pažeista, joje gali atsirasti įtrūkimų, o tai atveria kelią infekcijai. Nors C. Philpottas sako, kad nosies plaukelių šalinimas vašku gali būti ir saugus – kol nosis sveika, o vaškas nenudegina šnervių vidaus. Jis taip pat paneigė internete seniai sklandantį mitą, teigiantį, kad netinkamai išrautas vienas magiškas nosies plaukelis gali sukelti vidinį kraujo išsiliejimą į smegenis ir padaryti neatitaisomą žalą sveikatai. Tai netiesa!

Bet iš esmės, kentėti skausmo dėl nosies plaukų rovimo tiesiog neverta. Juk žmogus buvo sutvertas su nosies plaukeliais – tad nėra ko jų gėdytis. Šnervės tikrai nėra dar viena kūno vieta, kuri turėtų būti visiškai beplauke. O jei plaukai kyšo iš šnervių, geriausias būdas su jais susidoroti – tvarkingai patrumpinti žirklutėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis