Mokslininkai atskleidė, kokia natūrali priemonė veikia kaip raminamieji

Gyvenant tokiu įtemptu ritmu, kartais tiesiog būtina atsipalaiduoti ir atsijungti nuo beprotiško tempo. Bėgti į vaistinę tikrai nebūtina! Sumažinti stresą galima ir natūraliais metodais.  

Ekspertai tikina, kad pats efektyviausias ir visiškai natūralus būdas nusiraminti – klausyti lietaus garso. Nors dauguma lietingą metą vadina melancholišku ir liūdnu, iš tiesų tokie pojūčiai – tiesiog iliuzija.


Anot statistikos, lietingą metą labiausiai mėgsta kenčiantys nuo depresijos ir nerimo, taip pat tie, kurie pasižymi staigiu impulsyvumu ir nervingumu. Ir visai ne dėlto, kad lietus dar labiau pagilina depresyvią nuotaiką. Priešingai – lietus sumažina nerimo jausmą ir gali neutralizuoti depresijos priepuolius.


Kodėl lietus laikomas viena iš efektyviausių natūralių raminamųjų priemonių? Saulė ir gražus oras skatina mus veikti – daugiau laiko praleisti gamtoje, sportuoti, bendrauti, aktyviai gyventi. Kuomet gyvenime ir taip nuolatos skubame, toks iš pirmo žvilgsnio teigiamas poveikis gali turėti neigiamas pasekmes. Tuo tarpu lietus tą gyvenimo tempą natūraliai sulėtina. Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad lyjant lietui kur kas lengviau mokytis ir įsisavinti naują informaciją, daryti svarbius darbus, kuriuos iki šiol atidėliojai, o taip pat bendrauti, spręsti santykių problemas. Viskas dėl to, kad lietus prislopina mūsų emocijas ir leidžia ramiau priimti viską, kas vyksta aplinkui.


Tad tiems, kurie jaučiasi pervargę ir nervingi, patariama dažniau klausyti lietaus garso. Viena paprasta gudrybė, kuri gali tau padėti: tiesiog įsijunk lietaus foną klausydama muzikos ar dirbdama. Taip atsipalaiduoti bus kur kas paprasčiau!Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis