7 požymiai, kad pieno produktų tavo organizmas netoleruoja

Sūris, jogurtas, varškė, rytinė kava su pienu - pamėgtų pieno produktų kasdieniame racione tikrai gausu. Tik pieną toleruoja tikrai ne kiekvieno organizmas, o simptomai gali būti patys įvairiausi - vienus išberia, kitiems pradeda kauptis dujos ar pučia pilvą.

1. Juntamas pūtimas

Tam, kad organizmas virškintų laktozę, jame turi būti pakankamai laktazės fermentų. Kūdikiai su šia problema nesusiduria, kadangi šio fermento turi pakankamai. Vyresniame amžiuje organizmas laktazės gamina vis mažiau, todėl suvirškinti pieno produktus organizmui būna sunkiau. Vienas dažniausiai pastebimų pieno netoleravimo simptomų - pilvo pūtimas ir bendras kūno patinimas.


2. Skausmas skrandyje

Skausmas skrandyje dažnai būna susijęs su pūtimu. Jei didelis laktozės kiekis neabsorbuojamas plonajame žarnyne, sutrinka virškinimas. Gali pajusti dilgčiojantį skausmą, garsų burbuliavimą pilve, pykinimą, o kartais net ir stiprius spazmus.


3. Dujos

Jeigu laktazės fermentų nepakanka, į storąją žarną patenka neskaidyta laktozė, kurią pradeda skaidyti žarnyno bakterijos. Taip susidaro rūgštys bei dujos, sukeliančios nemalonius pojūčius.


4. Viduriavimas, trunkantis kelias paras

Kai kuriais atvejais organizmas netoleruoja tik kai kurių pieno produktų. Jei pastebi, kad kartais suvalgiusi pieno produktų pradedi viduriuoti, atsisakyk jų visų ir atsirink tinkamus eksperimentavimo metodu: vieną dieną suvalgyk vienų produktų, kitą - kitų. Taip išsiaiškinsi, kurie tau netinkami.


5. Odos niežulys

Jei odą niežti, greičiausiai tai bus susijęs su alergine reakcija į pieną. Nors alergija pienui dažniau pasireiškia vaikams, suaugusieji taip pat nėra išimtis. Alergija pienui kyla tuomet, kai imuninė sistema neigiamai reaguoja į pieno produktus ir pieną priima kaip svetimkūnį. Vienas iš labiausiai paplitusių pieno, kaip alergeno, atpažinimo simptomų yra būtent niežulys.


6. Dažnas vėžinių ligų atvejis giminėje

Ryšys tarp pieno produktų ir vėžio neginčytinas. Dažnai geriant pieną, padidėja krūties vėžio rizika. Piene esantis hormonas IGF-1 susijęs ir su keletu kitų vėžio formų, įskaitant storosios žarnos, prostatos ir plaučių vėžį.


7. Odos problemos

Tas pats IGF-1 hormonas, kuris padidina vėžio atsiradimo riziką, neigiamai veikia ir odą. IGF-1 siejamas su uždegimu, paraudimu, patinimu ir bėrimu. Nustatyta, kad pieno produktai sukelia pernelyg didelę poodinių riebalų gamybą, o tai tampa pagrindine spuogų ir užsikimšusių porų atsiradimo priežastimi. Tad stebėk savo odos būklę - jeigu nevartojant pieno produktų dingsta bėrimai, greičiausiai tavo organizmas iš tiesų netoleruoja laktozės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis