5 neįprasti, bet veiksmingi lieknėjimo triukai

Norint sulieknėti, kartais neužtenka vien tik sumažinti porcijų. Tenka pasitelkti ir kitas gudrybes, padedančias atsilaikyti prieš pagundas. Jei jau nusiteikei numesti tuos kelis nelemtus kilogramus, siūlome išbandyti šiuos lieknėjimo pagalbininkus. 

Kvėpink namus vanile


St. George ligoninės ekspertai, tyrinėjantys lieknėjimui skirtų vanilinių pleistrų efektyvumą pastebėjo, kad būtent šis aromatas sumažina norą valgyti saldumynus. Tyrėjai mano, kad vanilės kvapas reguliuoja hormono serotonino kiekį organizme, o būtent šis hormonas atsakingas už tavo alkio jausmą. Tad prieš vakarienę pakvėpink namus vanile ar uždek vanilinius smilkalus - tai padės tau sukontroliuoti apetitą. 


Valgyk priešais veidrodį


Skamba keistokai, bet gali būti labai veiksminga. Floridos universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad stebėdami save veidrodyje, žmonės suvalgo kur kas mažiau. Paaiškinama tai paprasčiausiu savikritiškumu - žiūrėdami į save veidrodyje labiau pasitempiame, tvarkingiau ir lėčiau valgome, stipriau asocijuojame maistą su savo išvaizda. 


Įrankius laikyk kitoje rankoje


Jei esi įpratusi valgyti itin greitai ir būtent dėl to nuolatos persivalgai, šis variantas tau tikrai padės. Jei esi dešiniarankė, naudokis kaire ranka ir atvirkščiai - jei esi kairiarankė, naudokis dešine ranka. Jeigu toks metodas nepakankamai sulėtino tavo apsukas, priešais save pasistatyk laikmatį ir stebėk, kiek laiko kramtai vieną kąsnį (turėtum trukti ne mažiau 30 sekundžių). Nedėk į burną naujo kąsnio, kol nepraėjo viena minutė. 


Apgauk skonio receptorius


Kuo labiau save varžai, tuo labiau norisi tų uždraustų vaisių. O jeigu pabandytum apgauti savo skonio receptorius? Įsivaizduokime įprastą derinį: vištieną, bulvių košę ir daržoves. Bulvių košę iš šio trejetuko būtų gerai išmesti - būtent joje ir slepiasi tie sparčiai augantys papildomi tavo kilogramai. Jei atsisakyti nenori, siūlome pagudrauti. Ant gabalėlio vištienos uždėk vos vos bulvių košės (kiek telpa ant peilio galiuko) - skonio receptoriai kaip mat nusiųs pasitenkinimo signalą smegenims. Ir visai nesvarbu, kad bulvių košės kiekis buvo 10 kartų mažesnis, nei įprastai. 


Naudok mažesnes lėkšteles


Paprasčiausia vizuali apgaulė, kuri tikrai labai veiksminga. Mažoje lėkštelėje tas pas maisto kiekis atrodys kur kas didesnis, nei didelėje lėkštėje, todėl laikydamasi dietos didesnes lėkštes paslėpk giliai spintoje. Dar vienas triukas - mėlyna spalva. Sako, būtent ji mažina apetitą, tad jei namuose turi mėlynų indų - jie bus kaip tik. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis