Pamatyk kaip atrodo plaučiai, surūkius vos vieną cigaretę

Tie, kurie niekuomet nebuvo rimtai įkliuvę į rūkymo pinkles, greičiausiai nesupras, kaip sunku yra mesti. O tie, kurie rūko nuolatos, greičiausiai jau senokai pamiršo, kaip gerai jautėsi be cigaretės. Tiek fiziškai, tiek emociškai.

Štai tau nemaloni tiesa: tyrimai rodo, kad cigaretės atsisakiusios moterys sveikatos prasme niekada nerūkiusias savo lyties atstoves pasiveja vidutiniškai per 10 metų. Tačiau vyrams šis procesas trunka ilgiau. Nors jų sveikata būna pagerėjusi jau po penkerių metų, buvę rūkaliai niekada nerūkiusiems vyrams prilygsta tik po 20 metų.

Šiek tiek geresnė žinia - atsisakiusi cigaretės pirmuosius teigiamus pokyčius pajusi jau po 20 minučių - tavo arterinis spaudimas ir pulsas sumažės iki normos ribų, o rankų ir kojų temperatūra pakils. Dauguma rūkančiųjų pastebi, kad rankos ir kojos nuolatos šąla. Po kelių savaičių tai turėtų praeiti visiems laikams. Maždaug po 8-12 valandų anglies monoksido kiekis kraujyje sumažės ir pasieks normalią ribą, o deguonies kiekis pakils ir taip pat pagaliau pasieks normalią ribą. Gali pastebėti, kad pakilo adrenalino kiekis ir atsirado labai daug energijos. Išnaudok tai pradėdama sportuoti.

Po 2 savaičių – 3 mėnesių pagerės kraujotaka, pradėsi lengviau vaikščioti, atsigaus balsas. Po 3 mėnesių plaučių funkcija pilnai atsistatys. Po 3 – 9 mėnesių kvėpavimas turėtų būti lengvas, nuovargis dingęs, įprasta sloga ir kasdienis kosulys – išnykę.

Visai nesvarbu, kiek cigarečių tu supeši per dieną. Manai, vienas kitas dūmelis šnekučiuojantis su draugėmis kavinėje nieko blogo nepadarys? Siūlome pažiūrėti žemiau esantį video, kuriame labai vaizdžiai parodyta, kiek kenksmingų medžiagų į tavo plaučius pakliūna surūkius vos vieną cigaretę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis