Šie medikai lenkiasi 11 metų berniukui – priežastis tiesiog suspaudžia širdį

(1)

Net ir po paskutinio iškvėpimo gyvenimas gali tęstis kito žmogaus akyse ar širdyje.

„Mačiau daug žmonių, darančių gerus dalykus. Aš taip pat noriu toks būti“ - savo mamai sakė Liangas. Šį pasaulį jis paliko būdamas tikru didvyriu. 11-metis berniukas, miręs nuo smegenų vėžio, tapo tikru herojumi visai medikų komandai. Jaunas pacientas už savo gyvybę kovojo iki paskutiniųjų, tačiau supratęs, kad kova greičiausiai bus pralaimėta, nusprendė paaukoti savo organus, kad būtų išgelbėti kiti vaikai. Ši nuotrauka - tai medikų pagarba mažajam Liang Yaoy.

---

Donoro kortelės

Šiuo metu Lietuvoje yra 27 856 asmenys sutikę, kad jų audininiai ir (ar) organai po mirties būtų panaudoti transplantacijai. 


Laukia transplantacijos

Donorų audinių ir organų transplantacijos laukia 388 recipientai, kaulų čiulpų – 86 recipientai. Laukiančiųjų sąraše – 30 vaikų.


Tai nėra vien tik skaičiai. Šalia kiekvieno laukiančiojo yra jo šeimos nariai, artimieji, draugai. Tai daug likimų, daug gyvenimų. Lietuvoje gyvena apie 900 asmenų po kokio nors organo persodinimo. Kasmet atsiranda apie 350 naujų pacientų, kuriems nustoja veikti savi organai: inkstai, širdis, kepenys, kasa ar plaučiai. Per metus būna apie 60 organų donorų. Statistiškai, tikimybė atsidurti laukiančiųjų transplantacijos sąraše yra didesnė, nei tapti organų donoru.


Nebūkime abejingi, pasikalbėkime apie organų donorystę šeimose ir neleiskime užgesti gyvybėms tų, kuriems galime padėti. Jei galvoji apie donorystę, sužinoti daugiau informacijos ir užsisakyti donoro kortelę gali šiuo adresu: http://ntb.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-isigyti-donoro-kortele

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis