Jautriems nežiūrėti: štai kuo gali baigtis įprotis kramtyti nagus

Ar ir tu turi įprotį nevalingai kramtyti nagus? Jei taip, gal kitą kartą pakėlusi pirštus prie burnos prisiminsi šiuos vaizdus. 

20 metų studentei Courtney Whithorn nagų kramtymas tapo būdu sumažinti patiriamą stresą. Mergina prisipažįsta, kad šis įprotis susiformavo po mokykloje patirtų patyčių. 2014 metais mergina pastebėjo, kad jos nagas pradeda juoduoti, tačiau sugebėjo tai slėpti nuo draugų ir artimųjų visus 4 metus. 


Galiausiai apsilankius pas gydytojus Courtney buvo nustatyta diagnozė - retos formos odos vėžys, kurį sukėlė nuolatinis nagų kramtymas ir nykščio pažeidimas. Dvidešimtmetei merginai teko ištverti keturias operacijas, tačiau nykščio išsaugoti nepavyko - medikams teko jį amputuoti. 


„Kai sužinojau, kad vėžys išsivystė dėl įpročio kramtyti nagus, buvau sukrėsta. Nykštį slėpiau suspaustame kumštyje, nes nenorėjau, kad kas nors tai pamatytų - net mano tėvai. Kai oda pradėjo juoduoti, išsigandau. Su savimi visuomet turėjau dirbtinių nagų, kad paslėpčiau tikruosius. Pas gydytojus apsilankiau dėl kosmetinių priežasčių, tačiau po pirmojo bandymo pašalinti nago plokštelę gydytojai nutarė atlikti biopsiją“ - pasakoja Courtney. 


(Nuotraukas gali pamatyti paspaudusi ant galerijos)


Tyrimo rezultatai nenudžiugino - Courtney buvo nustatytas retos formos odos vėžys, kurį, anot medikų, sukėlė daugybiniai nago pažeidimai. „Prieš trečiąją operaciją gydytojas mane perspėjo, kad suradus vėžinių ląstelių teks amputuoti nykštį. Tad prieš narkozę nežinojau, atsibusiu turėdama pirštą ar jau be jo. Kai nubudau ir jis buvo savo vietoje, labai apsidžiaugiau“ - sakė mergina. 


Vis dėlto ne viskas buvo taip gerai, kaip buvo galima tikėtis. Tikimybė, kad vėžinės ląstelės gali pradėti plisti, buvo labai didelė, todėl medikai rekomendavo ryžtis ketvirtai operacijai ir vis dėlto pašalinti nykštį. „Prieš amputacijos operaciją nebijojau, labiau nervinausi dėl adatų ir panašių dalykų. Vis dar laukiu galutinių rezultatų po paskutinės operacijos ir tikiuosi, kad medikams pavyko įveikti vėžį“ - sako Courtney. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis