Protingas moteris vedę vyrai gyvena ilgiau ir laimingiau

Jei vyrų paprašytume įvardinti, kokia turėtų būti ideali žmona, tikriausiai tik nedaugelis pirmuoju numeriu paminėtų jos intelektą. O veltui! 

Profesorius Lawrence Whalley tikina, kad vyro kelias į laimingesnį, sveikesnį ir ilgesnį gyvenimą - šalia esanti protinga žmona. „Berniukams niekas nesako, kad jei norint gyventi ilgiau, reikia ieškoti protingos moters. Būtent tai yra raktas į sėkmingą gyvenimą“ - sako profesorius, atliekantis tyrimus su tokiomis sunkiomis ir vis dažniau pasireiškiančiomis ligomis kaip alzheimeris


Mokslininkai vieningai sutaria, kad mūsų smegenų aktyvumo palaikymui svarbiausią įtaką daro nuolatinė intelektualinė veikla. Tad nieko keisto ir profesoriaus išvadose apie antrosios pusės intelekto svarbą gyvenimo kokybei: kuo aukštesnį intelektą turi moteris, tuo labiau suaktyvinama šalia jos esančio vyro smegenų veikla. Paprastais žodžiais tariant, moteris nuolatos verčia vyrą galvoti ir analizuoti, o tai geriausia prevencinė priemonė prieš nervų sistemos sutrikimus


Paskutinis profesoriaus Lawrence Whalle tyrimas atskleidžia ir dar vieną įdomų faktą: protingas moteris vedę vyrai nerodė jokių senatvinės silpnaprotystės požymių net ir tais atvejais, kuomet magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimas rodė akivaizdžius smegenų pakitimus ir ligos požymius. Gydytojai atkreipė dėmesį, kad tokie rezultatai būdingi būtent intelektualine veikla užsiimantiems pacientams. 


Dr. Whalle teigia, kad nuolatinis bendravimas su antrąja puse ypatingai svarbus vyresniame amžiuje, kuomet sumažėja fizinis aktyvumas. Kuo aukštesnį intelekto koeficientą turi šalia esantys žmonės, tuo labiau priverčiamos dirbti smegenys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis