Papildomos 5 minutės miego ryte - blogiausia, ką gali padaryti

Gal šiandien neplausiu galvos, vadinasi ir džiovinti plaukų nereikės. Ir duše būsiu trumpiau. Aha, reiškia galiu pamiegoti dar 5-10 minučių. Primena tave rytais? Jei taip, tuomet turi skaityti toliau. 

Dauguma mūsų įpratę leisti sau pagulinėti lovoje po to, kai suskambėjo žadintuvas. Jei manai, kad tokiu būdu perėjimas nuo miego prie būdravimo bus kur kas lengvesnis, labai klysti. 


5-10 minučių papildomo miego rytais labai neigiamai veikia tavo savijautą - tikina miego klinikos Sleep Clinic Services ekspertai. Tu sau sakai, kad pagulėsi tik 5 minutes, tačiau tavo smegenys gauna signalą iš naujo gaminti miego hormonus. Būtent šiuo metu prasideda fenomenas, vadinamas miego inercija - labai nemalonus jausmas, kad esi nemiegojusi daugybę valandų. 


Ekspertai atkreipia dėmesį, kad didžiausią stresą organizmui sukelia bandymas išsibudinti pačioje miego ciklo pradžioje. Kas gi vyksta per tas 5 papildomas miego minutes? Tavo organizme sparčiai gaminasi miego hormonai, kūnas ir sąmonė atsipalaiduoja ir tu pasineri į pirmąją miego fazę. Praėjus toms kelioms minutėms esi priversta išsibudinti, o tavo organizmas tarsi nubraukia viską, kas buvo prieš tai - jis pamiršta, kad miegojai visą naktį ir prisimena tik paskutinį miego etapą. Būtent dėl to po papildomų miegui skirtų 5 minučių dažniausiai jaučiamės tarsi sudaužyti, visą naktį nemiegoję, net ir tais atvejais, kai iš tiesų išsimiegojome tiesiog puikiai. 


„Kuomet paspaudžiate mygtuką „snausti“, jūsų smegenys ir kūnas pasimeta, - miego inercijos fenomeną aiškina ekspertas. - Smegenims prabudus po žadintuvo signalo jūs liepiate joms vėl miegoti. Kai tik tai nutinka, jūs ir vėl sutrikdote miego ciklą. Jūsų kūno ir smegenų veikla išsiderina. Kuo dažniau atidedate žadintuvą, tuo sunkiau jūsų organizmui suprasti, kas vyksta. Todėl jeigu jums taip svarbios tos 5 papildomos miego minutės, tiesiog nusistatykite žadintuvą vėlesniam laikui ir kelkitės iškart, kai jis nuskambės“. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis