5 efektyviausi būdai, kaip greitai panaikinti blogą burnos kvapą

Apie blogo burnos kvapo priežastis šį kartą nekalbėsime - jų gali būti daug ir pačių įvairiausių. Vietoje to pasidalinsime su tavimi tikrai efektyviais metodais, padėsiančiais tuomet, kai blogą burnos kvapą reikia įveikti akimirksniu. 

1. Juodoji arba žalioji arbata


Juodoje ir žalioje arbatoje yra daug polifenolių, kurie padeda naikinti bakterijas, besikaupiančias burnos ertmėje ir sukeliančias nemalonų kvapą. Geri gurkšniai arbatos padės įveikti blogo kvapo problemą bent trumpam laikui. Tad jeigu būsi susitikime ir jausi, kad tavo kvapas ne pats gaiviausias - mandagiai paprašyk atnešti tau ne kavos, o arbatos. 


2. Paprasčiausias vanduo


Kuo mažiau vandens geri, tuo labiau tavo burnoje kaupiasi apnašos - ant dantenų, pačių dantų ir liežuvio. Reguliariai gerdama vandenį praskalausi burną ir sumažinti bakterijų kaupimąsi. Dar didesnį efektą pajusi, jei į vandenį įlašinsi šiek tiek citrinos sulčių. 


3. Apelsinai


Apelsinuose gausu citrusinių rūgščių, žudančių burnoje susikaupusias bakterijas. Be to, apelsinų sultys padeda praskalauti burną, taip trukdydamos kauptis apnašoms. Gali gerti sultis arba valgyti patį apelsiną, tik pastaruoju atveju patartina prasivalyti tarpdančius, nes apelsino minkštimas gali įstrigti tarp dantų ir po kurio laiko sukelti nemalonų kvapą. 


4. Kardamonas


Jei reikia priemonės, kuri visuomet būtų po ranka ir padėtų ekstra atvejais, tuomet su savimi turėk kelis grūdelius kardamono. Šiame prieskonyje yra daug cineolio, kuris veikia kaip antiseptikas. Blogą burnos kvapą įveiksi vos per kelias sekundes. 


5. Citrusinių vaisių žievelė


Tikriausiai bent kartą esi krimstelėjusi citrusinių vaisių žievelės - skonis kiek kartokas ir ne visai malonus. Bet užtai kaip veiksmingai kovoja su blogais kvapais! Smulkiomis juostelėmis supjaustyk pasirinkto vaisiaus žievelę ir palik kelioms dienoms sudžiūti. O tuomet įsidėk į kokią mini dėžutę, kurią galėtum visuomet nešiotis savo rankinėje. Reikalui esant sukramtyk vieną juostelę - burnos kvapas dvelks malonia citruso gaiva. 


Svarbiausi burnos higienos žingsniai, jei blogas burnos kvapas - nuolatinis tavo palydovas


Blogas burnos kvapas neatsiranda be priežasties. Greičiausiai jau metas apsilankyti pas odontologą arba pasitikrinti skrandį - kartais būna, kad kvapas yra sutrikusio virškinimo pasekmė. Bet kuriuo atveju, esant šiai problemai turėtum daugiau dėmesio skirti burnos higienai.


Visų pirma atkreipk dėmesį, kaip valaisi dantis. Dažniausiai juos valome sukamaisiais judesiais, tačiau tokiu būdu dalį ant dantų esančių bakterijų užstumiame už dantenų. Keisk taktiką: valyk dantis nuo viršaus į apačią (ties viršutiniais dantimis) ir nuo apačios į viršų (ties apatiniais dantimis), tarsi bandydama šepetėliu nustumti bakterijas. Iš pradžių gali būti sunkoka, bet jau po kelių kartų priprasi. Nuvaliusi dantis vertikaliai, papildomai nuvalyk juos sukamaisiais judesiais.


Antras žingsnis - nuvalyti liežuvį. Ant liežuvio esančias apnašas gali pamatyti ir plika akimi. Jei esi rūkanti arba mėgsti ne itin sveiką maistą, apnašų gali kauptis daugiau, nei įprastai. Ir paprastu burnos praskalavimu sau nepadėsi. Valyk liežuvį lygiai taip pat, kaip valai savo dantis. Naudok dantų šepetėlį arba specialiai liežuvio valymui skirtą prietaisą.


Trečias žingsnis - tarpdančių siūlas. Vien tik dantų šepetėliu visų nešvarumų tikrai neįveiksi. Būtinai naudok siūlą ne tik rytais ir vakarais, bet ir po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo. Būtent tarpdančiuose susikaupę maisto likučiai dažniausiai ir sukelia nemalonius kvapus. Juos būtina pašalinti!


Na ir ketvirtas žingsnis - šalia visuomet turėk vandens ir reguliariai gurkšnok, padėdama kauptis burnos seilėms, kurios naikina susikaupusias bakterijas. Kuo labiau išsausėjusi tavo burna, tuo stipriau jaučiasi nemalonus burnos kvapas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis