Įaugęs nagas: naminė procedūra, kuri gali padėti

(1)

Atrodo, kas gi čia tokio - nusikirpti nagus. Tik, pasirodo, dauguma iš mūsų tai darome neteisingai!

O įaugęs nagas - menkas malonumas. Visų pirma, tai tikrai skausminga: iš pradžių pajunti tik lengvą dilgčiojimą, tarsi perštėjimą. Tačiau jau kitą dieną odelė aplink nagą parausta, pradeda skausmingai pulsuoti ir tinti. Tokiais atvejais delsti nereikia: vargu, ar įaugęs nagas staiga ims ir pats susitvarkys.

Dažniausia įaugusio nago priežastis - neteisingas kirpimas. Netinkamai nukirpus nagą, susidaro aštrus kampelis, kuris nagui augant pradeda remtis į odą. Oda praduriama ir nagas pradeda skverbtis gilyn. Papildomai oda dirginama dėl nuolatinio vaikščiojimo ar dėvint nepatogią, pirštus spaudžiančią avalynę. Organizmas įaugusį nagą pradeda laikyti svetimkūniu, tad laiku nesiėmus priemonių gali prasidėti infekcija.

Shutterstock

Kaip teisingai kirpti nagus?

Kirpdama kojų nagus turėtum vengti dviejų dažniausiai pasikartojančių klaidų - visų pirma, nenukirpk nago pernelyg trumpai ir antra - nagas turėtų būti kerpamas ne lanku, o tiesiai, kampučius užapvalinant nagų dilde. Nuolatos susiduriantiems su įaugusių nagų problema, specialistai rekomenduoja žirklutes apskritai pamiršti - jomis sunku tolygiai nukirpti nagus, nepaliekant jokių atplaišėlių. Kur kas geriau tokiais atvejais į pagalbą pasitelkti nagų dildę. Tą patį rekomenduojama daryti ir tiems, kurių nagai silpni ir lengvai lūžinėja.

Ką daryti, jei įaugo nagas?

Pirmieji įaugusio nago požymiai - tvinkčiojimas, odos paraudimas, juntamas skausmas ir odelės aplink nagą paburkimas. Jei pastebėjai šią problemą laiku, padėti tau gali druskos vonelė: ištirpink kelis šaukštus druskos karšto vandens vonelėje ir palaikyk įmerkusi kojas 15 minučių. Procedūrą kartok kelias dienas iš eilės - tai padės suminkštinti odą ir sumažinti patinimą. Jei įmanoma, pabandyk po įaugusių kampučio pakišti vatos gumuliuką, kuris kilstelės nagą ir neleis jam skverbtis gilyn.

Jei namie atliekamos procedūros nepadeda, nedelsk ir kreipkis į specialistus - kuo greičiau bus pradėtas gydymas, tuo lengviau ir ne taip skausmingai pavyks pašalinti įaugusį nagą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis