9 permainos, kurios vyksta su tavo kūnu nuo 20 iki 35 metų

Dabar tu graži kaip niekuomet, tačiau yra vienas BET – tavo kūnas pradeda keistis. Na, gerai, kalbėkime tiesiai šviesiai – artinasi tas etapas, kai pradėsi po truputėlį senti. Atsiras pirmosios raukšlelės, pakis kūno linijos, pastebėsi, kad atsikratyti tų nelemtų dviejų kilogramų kur kas sunkiau, nei buvo anksčiau...

Permainų tikrai bus, bet nepulk skambinti pavojaus varpais. Gali padaryti šį bei tą, kad visus tuos nemalonumus pastumtum į tolimesnę ateitį.

Tavo kaulai vis dar tvirtėja. Todėl įžengus į trečiąją dešimtį, labai svarbu nepamiršti teisingos mitybos principų (už poros dešimčių metų suprasi, kaip tai svarbu). Į savo racioną įtrauk pakankamai maisto produktų, kurie turi kalcio ir vitamino D. Antras ne mažiau svarbus žingsnis – reguliariai stiprinti kūną atliekant stovimus pratimus. Mityba ir pratimai užtikrins kaulų ląstelių augimą. Senstant kaulų masė mažėja, taigi kada, jei ne dabar, spėsi pasirūpinti atsargomis?

Tavo svoris po truputėlį didėja. Patikėk mumis, tai visai normalu! Jeigu atliktum eksperimentą ir visus 10 metų suvartotum bei sudegintum visiškai vienodą kalorijų kiekį, tavo svoris vis tiek padidėtų. Kaltinti gali po truputėlį lėtėjančią medžiagų apykaitą. Išeitis, be abejonės, visuomet yra. Šiek tiek padidink fizinį krūvį, kad kalorijų sudegintum daugiau. Tačiau vis tiek nepatariame tikėtis sverti tiek pat, kiek svėrei paauglystėje.

Tavo oda primins viską, ką jai darei. Esi saulės vonių mėgėja? Rudas įdegis atrodo gražiai, bet tai neišvengiamai skatina raukšleles, kurios pasirodys maždaug ties 40 gyvenimo metais ir pigmentines dėmes, su kuriomis susidursi maždaug 60 gyvenimo metais. Malonu jaunystėje sulaukti komplimentų dėl gražaus įdegio, tačiau kur kas maloniau – už gražią odą senatvėje!

Kankiniesi dėl nepastovaus menstruacijų ciklo? Tuomet gera žinia – greičiausiai jis pagaliau stabilizuosis! Dabar kaip tik yra tavo reprodukcinio potencialo viršūnė!

Blogesnė žinia ta, kad gali atsirasti netgi daugiau inkštirų nei paauglystėje. Tiesiog šiame amžiuje tikėtinas didesnis estrogeno ir progesterono kiekis tavo organizme. Kita, kur kas lengviau pašalinama priežastis – daugiau kosmetikos. Jei susidursi su šia problema, rinkis porų neužkemšančias makiažo priemones ir valiklius.

Menstruaciniai skausmai gali padidėti. Hormonas prostaglandinas nuo 20 metų pradeda siautėti, todėl menstruacijų pradžia gali būti kur kas sunkesnė, nei paauglystėje. Šis etapas praeis, tačiau teks pakentėti.

Tavo speneliai gali vizualiai pasikeiti: areolė aplink juos daugumai moterų padidėja ir patamsėja. Galbūt tau taip ir nenutiks, tačiau jei vis dėlto nutiktų – nesijaudink, nes tai normalu.

Keistis gali ir tavo lytinės lūpos. Šiame amžiaus tarpsnyje kūno riebalai šiek tiek persiskirsto, todėl kai kurios moterys pastebi intymios vietelės išvaizdos pokyčius.

Tavo figūra gali sumoteriškėti. O tu manei, kad brendimo laikotarpis baigėsi ties kokiais 18-tais gyvenimo metais? Tikrai ne... Svarbiausia dabar - pakankamas fizinis krūvis, kad atsirandantys apvalumai nevirstų lašinukais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis