Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos

Devyniolikmetė Gaia Rio skyrybas su mylimu vaikinu išgyveno labai sunkiai: mergina prisipažįsta, kad būtent tuomet prasidėjo visos jos problemos, tame tarpe ir mitybos sutrikimai, dėl kurių Gaia praktiškai buvo ties mirties slenksčiu - jauna studentė svėrė vos 33 kilogramus.

Dabar 65 kilogramus sverianti Gaia prisipažįsta, kad veltui iššvaistė dvejus savo gyvenimo metus, galvodama vien tik apie kalorijas ir tikindama save, kad lieknėdama tampa geresniu ir gražesniu žmogumi.

Vida Press

„Išsiskyrusi su vaikinu visą savaitę negalėjau nė kąsnio praryti, jaučiausi siaubingai prislėgta. Blogos emocijos šiek tiek prislopo, tačiau per tą nevalgymo savaitę taip lengvai ištirpę du kilogramai paskatino mane galvoti, kad jausčiausi dar geriau, jeigu atsikratyčiau dar 1 ar 2 kilogramų“ - apie pirmuosius žingsnius link anoreksijos pasakoja Gaia.

Vida Press

Vida Press

Mergina tikina, kad iki tol buvo patenkinta savo išvaizda ir per daug nesukdavo sau galvos dėl svorio, tačiau numetus kelis kilogramus į galvą pradėjo lįsti įkyrios mintys, kad ji galinti dar daugiau, kad būdama lieknesnė atrodys gražiau ir jausis geriau: „Nuolatos galvojau, kad nesu pakankamai graži, todėl jis mane paliko. Ir jeigu aš nieko nedarysiu, niekam nepatiksiu. Tai buvo kvailiausios mintys, kokios tik galėjo būti ir, greičiausiai, paties blogiausio mano gyvenime periodo pradžia“.

Prisimindama tuos dvejus metus, Gaia juos apibūdina kaip nuolatinį kalorijų skaičiavimą, badavimą, pastovius pykčio ir liūdesio protrūkius bei vienatvę. Anoreksija taip apsuko galvą, kad mergina prarado visus savo draugus, o jos gyvenimas pavirto vieninteliu tikslu - numesti dar daugiau svorio.

Vida Press

„Iš esmės aš nustojau valgyti ir mano svoris staigiai pradėjo kristi. Paradoksalu, tačiau kuo mažesnius skaičius rodė svarstyklės, tuo stipresnė aš jaučiausi. Maistas buvo vienintelis mane dominantis dalykas - visur mačiau tik maistą ir nuolatos savimi didžiavausi, kad atsilaikiau pagundai pavalgyti ir vėl šiek tiek sulieknėjau. Neidavau susitikti su draugais, nes susitikimai vykdavo kavinėse. Pradėjau galvoti, kad nėra prasmės su jais leisti laiką, nes esame skirtingi. Tuo pat metu įtikinau save, kad galiu didžiuotis esanti kitokia nei visi. Aš norėjau būti išskirtine. Mano tėvai įdėjo labai daug pastangų, kad ištrauktų mane iš anoreksijos gniaužtų, tačiau ši liga mane taip užvaldė, kad nieko aplinkui nemačiau“ - prisiminimais dalinasi Gaia.

Vida Press

Vida Press

Mergina negali paaiškinti, kas tiksliai įvyko jos gyvenime ir privertė ją praregėti: „Pasiekusi mažiausią savo svorį, pagaliau susivokiau, kad iš esmės švaistau vienintelį man duotą gyvenimą be jokios priežasties. Paklausiau savęs, nejaugi aš esu išskirtinė tik dėl to, kad sergu anoreksija ir praktiškai mirštu? Kodėl aš negaliu būti išskirtine dėl pozityvesnių priežasčių?“

Netikėtai atsiradę pasvarstymai tapo pirmaisiais žingsniais link permainų. Gaia pradėjo daugiau valgyti, o tuo pačiu ir geriau jaustis. „Sunkiausia buvo peržengti savo komforto zonos ribas. Dabar mano mityba subalansuota, aš saikingai sportuoju. Mano šeima mane labai palaiko, o kai kuriems kitiems žmonėms aš esu viltis, kad šią ligą galima įveikti“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis