Kiek laiko turėtum miegoti pagal savo amžių

Miegas mums tiek pat svarbus kiek maistas ar vanduo. Dauguma kuo puikiausiai suvokia kokybiško miego reikšmę, bet tik nedaugelis iš tikrųjų 8 val. trukmės miegą paverčia prioritetu.

Pageidautina, kad suaugęs žmogus kiekvieną naktį miegotų 8 val. Vaikai iki 18 m. turėtų miegoti ilgiau, o garbaus amžiaus asmenims rekomenduojama miegoti trumpiau. Nacionalinis miego fondas sudarė grafiką, atspindintį, kiek miego tau reikia, priklausomai nuo tavo amžiaus. Šią diagramą parengė skirtingų sričių – gerontologijos, fiziologijos, pediatrijos, miego, anatomijos, ginekologijos ir neurologijos – mokslininkų komanda.

Adobe Stock

Netinkamų miego įpročių simptomai

Nuolatiniai nugaros skausmai
Miego perteklius – viena iš galimų nuolat patiriamo nugaros skausmo priežasčių. Problemos esmė – nusilpę nugaros raumenys. Norint išspręsti šią problemą būtina reguliariai mankštintis. Jei turite bent kiek laisvo laiko, išmėginkite mažo intensyvumo pratimus, skirtus nugaros raumenims sustiprinti.

Problemos dėl svorio
Jei miegate per daug, medžiagų apykaitos sistema sulėtėja, organizmas sukaupia per daug energijos, kurios nespėjate išeikvoti. Neišvengiamai auga svoris, o tinkamai nereaguojant galima netgi susidurti su nutukimo problema.

Nerimas ir depresija
Nemigą ar peršalimą gali sukelti nerimas ar depresija. Manoma, kad apie 15 proc. nerimo ar depresijos varginamų asmenų susiduria ir su miego problemomis, o tai neišvengiamai paveikia žmogaus psichinę būklę.

Nuolatiniai galvos skausmai
Miego sutrikimai gali sukelti nuolat patiriamus galvos skausmus. Tai susiję su neurotransmiterių pažeidimais, prasta miego kokybe ir galvos skausmais.

Antrojo tipo diabetas
Jei žmogaus miegas nėra kokybiškas ar miegama per ilgai, organizmas gali patirti sunkumų dėl gliukozės įsisavinimo, o tai savo ruožu gali sukelti atsparumą insulinui ir antrojo tipo diabetą.

Širdies ir kraujagyslių ligos
Nors širdžiai būtinas poilsis tam, kad galėtų funkcionuoti optimaliu pajėgumu, per daug ar per mažai poilsio gali padaryti žalos šio svarbaus organo veiklai.

Su miegu susijusių problemų sprendimo būdai

- Patartina sudaryti griežtą miego grafiką ir jo laikytis.
- Likus mažiausiai valandai iki gulimosi į lovą būtina atsitraukti nuo visų elektronikos prietaisų.
- Patartina išmėginti meditacijas ir jogos pratimus – tai padės atsipalaiduoti prieš miegą.
- Patartina vėsiu vandeniu nusiprausti duše.
- Reguliari mankšta gali padėti tau fiziškai ir psichologiškai pasiruošti dienos metu laukiantiems sunkumams.
- Gerk daug vandens, kad visą dieną organizmas būtų tinkamai sudrėkintas ir atgaivintas. Vanduo garantuos protinį aktyvumą.
- Dalyvauk veikloje, garantuojančioje aktyvią būseną, suteikiančią galimybę demonstruoti budrumą visas darbo dienos valandas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis