3 dalykai, kurių kategoriškai negalima daryti per šalčius

Šaltukui paspaudus apsimuturuoji didžiausiu šaliku iki pat ausų? O gal prieš išeidama iš namų išgeri karštutėlės arbatos? Dėl viso pikto, kad būtų šilčiau... Geriau taip nedaryk!


1 klaida – apsimuturuoti šaliku pusę veido. Tikriausiai dar nuo vaikystės prisimeni, kaip išleisdama į kiemą mama dešimt kartų apsukdavo aplink tave šaliką, palikdama tik nedidelį tarpelį akims. Karštas oras, kurį iškvepi, sudaro ant šaliko ploną drėgmės sluoksnį, itin traukiantį šaltį. Nenustebk, jei po pasivaikščiojimo lauke, oda aplink lūpas ir nosį bus paburkusi, tarsi nušalusi. Kitą kartą šaliku pridenk tik kaklą, o kvėpuoti stenkis pro nosį.


2 klaida – karšti gėrimai prieš einant į lauką. Karšti gėrimai gali greitai sušildyti sušalusius, tačiau karštą arbatą reikėtų išgerti likus bent 30 minučių iki išėjimo iš namų. Karšti gėrimai praplečia kraujagysles, taip padėdami tavo kūnui išskirti daugiau šilumos. Jei išgėrusi arbatos keliausi tiesiai į šaltį, tavo kūnas bus nepasiruošęs adaptuotis prie temperatūrų pokyčių. Šaltyje kraujotaka turi būti sulėtėjusi tam, kad išsaugotų kuo daugiau šilumos.


3 klaida – pernelyg ankšti batai. Savaime suprantama, žieminiai batai turi būti tokio dydžio, kad galėtum į juos įsisprausti su storesne kojine, bet to nepakanka. Turėtų likti dar šiek tiek laisvos vietos, kad kūno išskiriama šiluma galėtų cirkuliuoti. Žiemos metu vietoj medvilninių kojinių rinkis vilnones – vilna švelniai “kandžioja” odą ir skatina kraujo cirkuliaciją, tad kojoms bus kur kas šilčiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis