Kas vyksta su tavo kūnu, per ilgai gulint karštoje vonioje

Pagulėti ir atsipalaiduoti karštoje vonioje po nelengvos darbo dienos – pagunda, kuriai tikrai nelengva atsispirti. Malonu, tik ar sveika?


Mėgavimasis vonios procedūromis turi ir pliusų, ir minusų. 40-45 laipsnių karščio vanduo padeda išsiplėsti poroms ir lengviau pasišalinti ant kūno susikaupusiems nešvarumams. Be to, karštas vanduo stimuliuoja medžiagų apykaitą, praplečia kraujagysles, palengvina kvėpavimą. Tačiau apie teigiamą karštos vonios poveikį galime kalbėti tik tuomet, jeigu leidi sau pasimėgauti ne ilgiau nei 15 minučių.


Medikai tikina, kad ilgesnis gulėjimas karštoje vonioje pirmiausia neigiamai veikia tavo širdį - širdies ritmas išsibalansuoja, pagreitėja širdies susitraukimų dažnis. Dėl karščio išsiplečia kraujagyslės, mažėja kraujospūdis, juntamas mieguistumas, gali pradėti svaigti galva ar net pritemti sąmonė.


Neigiamai veikiama ir tavo oda: karšto vandens dėka apsauginis odos sluoksnis pašalinimas kartu su visais ant odos susikaupusiais nešvarumais. Dėl to oda kuriam laikui praranda apsaugines savybes ir yra lengvas taikinys bakterijoms bei infekcijoms. Karšto vandens išsekinta oda ilgainiui tampa sausa, sudirgusi, ją gali pradėti niežėti, atsirasti žaizdelių ar išsausėjusių plotų. Todėl lepinantis vonios procedūromis patariama į vandenį įlašinti kelis drėkinamąjį poveikį turinčio eterinio aliejaus lašelius, o iš karto po maudynių odą turėtum lengvai nusausinti ir patepti kūną drėkinamuoju kremu.


Komfortiškiausia tavo kūnui – ne karšta, o šilta vonia. Specialistai pataria rinktis optimalią vandens temperatūrą, kuri neturėtų būti didesnė nei 38 laipsniai – tik šiek tiek daugiau nei natūrali tavo kūno temperatūra. Tokios temperatūros pilnai pakaks tam, kad raumenys atsipalaiduotų, atlėgtų per dieną susikaupusi įtampa, o vonios malonumai turėtų tik teigiamą poveikį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis