Produktas grožiui, sveikatai ir svorio reguliavimui, kurį turi savo virtuvėje

Teko girdėti, kad obuolių actu perskalauti plaukai blizga, o atskiestu actu galima prausti kūną ir taip numušti pakilusią temperatūrą? Tai dar ne visos stebuklingos acto savybės.

Obuolių actas ne tik puikus pagardas virtuvėje, bet ir veiksminga gydymo ir grožio priemonė. Japonijoje actas gaminamas iš rudųjų ryžių. Sakoma, jis turi ko ne stebuklingų savybių, gali išsaugoti jaunystę, jėgą ir sveikatą. Egiptiečiai actą išgaudavo iš datulių, o Indijoje iki šių dienų actas gaminamas iš palmių sulčių. Jis naudojamas kaip vaistas žaizdoms, nudegimams, gyvačių įkandimams gydyti, nuo gangrenos, apalpimų. Netgi manoma, kad tirpdo kietus darinius, pavyzdžiui, fibromas.

Acto rūšių egzistuoja daugybė, nuo vynuogių, ryžių, aviečių iki kriaušių. Tačiau bene veiksmingiausias sveikatai yra obuolių actas. Kodėl būtent jis? Amerikoje labai populiari Vermonto dieta, šios valstijos gyventojų sveikata puiki, o gyvenimo amžius itin ilgas. Mokslininkai išsiaiškino, kad vermontiečius nuo kitų Amerikos gyventojų skiria potraukis obuolių actui. Tai tarsi mikroelementais praturtintas kokteilis, jame yra daugiau nei 30 svarbių vitaminų, enzimų ir pektinų – širdies sargų.

Shutterstock nuotr.

KAIP GALI NAUDOTI ACTĄ SVEIKATAI IR GROŽIUI

Jei užpuolė angina, gripas, tonzilitas, kosulys, gali skalauti gerklę šilto vandens ir obuolių acto mišiniu. Taip pat vartok obuolių actą, jei sergI anemija (mažakraujyste), nes jame yra itin gerai įsisavinamos geležies, vitamino B12 ir folio rūgšties.

Dėl aukštos pektinų koncentracijos obuolių actas mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Pektinai kartu su kitais junginiais užkerta kelią širdies ir kraujagyslių ligoms.

Pigi ir veiksminga priemonė nuo nuospaudų – obuolių acto kompresai. Pamirkyk duonos plutelę obuolių acte ir uždėk ant nuospaudos kaip kompresą, aprišk. Ryte pėdų būklė bus akivaizdžiai geresnė. Obuolių actas panaikins ir kojų nuovargį. Tiesiog ištrink actu kojas, ir viskas.

Ryte energijos ir gyvybingumo suteiks toks gėrimas: 1 stiklinė šilto vandens, 1 šaukštas obuolių acto ir 1 šaukštelis medaus.

Jei nori atsikratyti papildomų kilogramų, kasdien vartok tokį mišinį: stiklinėje šilto vandens išmaišyk 2 šaukštelius obuolių acto ir gerk 3–4 kartus per dieną po valgio. Pokyčius pastebėsi po poros mėnesių.

Shutterstock nuotr.

Jei plaukai nuvargę, lūžinėjantys, neblizgūs, po plovimo perskalauk juos obuolių actu. Jei persikaitinai saulėje, oda nudegė, nuvalyki ją vandens ir acto tirpalu.

Acto pH labai artimas odos pH, todėl jį gali drąsiai naudoti kaip kosmetinę priemonę. Nuvalyti veidą obuolių actu tiks visų tipų odai – sausai, riebiai, probleminei. Oda atrodys lygi, švelni, atgaus gyvybingumą. Burnos skalavimas nedideliu kiekiu atskiesto obuolių acto stiprina dantenas ir dezinfekuoja burnos ertmę.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis