Man buvo nustatyta rožinė. O ką daryti toliau?

Rožinė, arba neretai įvairiuose literatūros šaltiniuose ir gydytojų lotynišku terminu vadinama rosacea, yra itin dažna ir plačiai tarp šviesios odos Šiaurės kraštų gyventojų paplitusi odos būklė.

Diagnozuotiesiems rožine būdinga rausva (pilnai ar plėmais) veido oda, sausumas, bėrimai, nemalonus tempimo ar kaitimo jausmas. Jei tau neseniai buvo nustatyta ši liga, paruošėme trumpą, tačiau išsamią atmintinę, kad palengvintume tavo gyvenimą drauge su rožine.

Be abejonės, svarbiausias ir esminis dalykas, kurį derėtų atminti – laikytis šeimos gydytojo ar dermatologo, tai yra diagnozę nustačiusio specialisto, nurodymų. Tikėtina, jog jie bus gana abstraktūs – vengti rožinę provokuojančių veiksnių bei tinkamai rūpintis oda. Turbūt kyla klausimas, kokių tiksliai veiksmų imtis ir kaip juos pritaikyti kasdienybėje – taigi pakalbėkime apie tai plačiau.

Visų pirma, pradėkime nuo deramos odos priežiūros – gydytojas dermatologas rekomenduos įsigyti produktų, sudėtyje turinčių medžiagų, mažinančių raudonį. Tokios priemonės skatina smulkiųjų kraujagyslių – kapiliarų susitraukimą, tuomet į juos suplūsta mažiau kraujo, o jei rožinės priežastis – uždegimas, jis slopinamas ir odos rausvumas pažabojamas.

Norint kuo veiksmingiau mažinti odos raudonį, rekomenduojama naudoti minėtų savybių turinčius švelnius, kokybiškos sudėties kremus bei valiklius. Nepamirškite, kad rausvą odą itin dažnai alina ir drėgmės stygius, tad jai gali reikėtų papildomo drėkinimo.

Norint išvengti rožinės paūmėjimo epizodų, patariama vengti ją iššaukiančių veiksnių. Deja, jie tyko bene už kiekvieno kampo, todėl svarbu įsiminti svarbiausius dirgiklius – venkite karšto, aštraus maisto, sudėtyje kofeino turinčių ir alkoholinių gėrimų. Turėkite omenyje, kad aktyvus fizinis krūvis, karštos vonios ar pirtys taip pat sukelia veido odos paraudimus, o saulės voniomis mėgautis reikėtų apsiginklavus apsauginiu kremu su SPF.

Vienas svarbiausių rožinę provokuojančių veiksnių - šiuolaikinio, greitai besisukančio pasaulio pagrindinė problema – stresas. Žinome, jog kova su juo nelengva, tačiau pasistenkite dažniau atsipalaiduoti, skirti kokybiško laiko sau. Meditacija, džiaugsmą teikianti veikla būtina ne vien dėl dvasinės gerovės ir švaraus proto, o ir dėl skaisčios odos.

Užsakymo nr.: PT_77821337

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis