Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

Tikrai rastum nedaug porų, kurios miega atskirose lovose. Greičiausiai dėl to, kad dauguma tiesiog neturi galimybių turėti atskirus kambarius. Tačiau ne mažiau svarbi priežastis - mūsų įsitikinimas, kad miegojimas vienoje lovoje yra savotiškas darnių santykių garantas. Juk įprastai į atskirus namų kampus išsiskirstome tik rimtai susipykę. Vis dėlto kai kurioms poroms vertėtų apsvarstyti galimybę miegoti atskirai.

Miego specialistas Neilas Stanley tikina, kad daugumai porų miegojimas kartu tik kenkia - vienas iš partnerių knarkia, kitas naktimis vartosi... Visa tai sutrikdo ramų miegą, kuris labai svarbus savijautai ir kitos dienos nuotaikai. Neišsimiegoję tampame irzlūs, priekabesni, labiau linkę pyktis dėl smulkmenų. Atliktas miego tyrimas atskleidė, kad kartu miegančios poros nei 50% dažniau neišsimiega nei tie, kurie miega atskirai.

Anot Neilo, miegojimas kartu yra tik šiuolaikinio gyvenimo įprotis - gyvendami perpildytuose miestuose ir mažesnėse erdvėse tiesiog racionaliai pasirenkame sprendimą miegoti kartu ir taip taupyti vietą. Tačiau nuo seniausių laikų sutuoktinių poros miegodavo atskirose lovose, o Senovės Romos laikais bendra lova buvo skirta tik seksualinei sueičiai. Tad miego specialistas, kuris su žmona praktikuoja miegojimą atskirai, tą patį pataria išbandyti ir kitoms poroms: „Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip jaučiatės laimingesni. Jeigu miegodami kartu puikiai išsimiegate, nereikia nieko keisti. Tačiau priešingu atveju nebijokite pokyčių, nes tai gali turėti teigiamą įtaką jūsų santykiams“ - pataria jis.

Jam antrina ir sociologas Robertas Meadowsas: „Psichologiniu požiūriu dauguma iš mūsų miegodami su partneriu jaučiasi saugesni, todėl mano, kad išsimiega geriau, tačiau realybėje dažniausiai viskas vyksta priešingai“. Sociologo atliktas tyrimas patvirtina jo žodžius: miegant kartu, miego sutrikimų tikimybė išauga 50%, nei miegant atskirai. Vis dėlto nepaisant nuolatinių trukdžių, tokių kaip knarkimas ir vartymasis lovoje, dauguma porų vis tiek renkasi miegojimą vienoje lovoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis