Kokiomis priemonėmis kovoti su nemaloniu kojų kvapu

Mūsų kojose yra tūkstančiai prakaito liaukų, kurių dauguma išsidėsčiusios ant pėdų. Pėdos prakaituoja, o šilta ir drėgna terpė idealiai tinka bakterijoms, kurios ir sukelia tą nemalonų kvapą, įsigeriantį ne tik į kojines, bet ir į batus. Pasisekė toms, kurių pėdos nelinkusios prakaituoti - mažiau drėgmės, mažiau ir nemalonių kvapų. Jei vis dėlto nepatekai į tų laimingųjų ratą, siūlome išbandyti kelias priemones.

Shutterstock nuotr.

Epsom druska

Epsom iš tikrųjų nėra druska, o gamtoje randamas magnio ir sulfato junginys, kuris padeda iš organizmo pašalinti kenksmingus toksinus bei kūnui įsisavinti mineralus. Sumaišyk šią druską su šlakeliu alyvuogių aliejaus, įtrink gautą košelę į pėdas ir palaukusi 15 minučių nuplauk. Kitas variantas - įberk druskos į šiltą vandenį ir 10 minučių pamirkyk pėdas.

Acto vonelė

Acto vonelės - dar iš močiučių laikų atėjęs, laiko patikrintas ir veiksmingas receptas. Į šilto vandens vonelę įpilkite puodelį acto ir įlašink čiobrelių aliejaus, kuris turi stiprių antiseptinių savybių. Mirkyti kojas acto vonelėje reikėtų kiekvieną dieną, maždaug po 10 minučių. Po savaitės turėtum pastebėti, kad pėdos prakaituoja kur kas mažiau. Tačiau įsidėmėk: šis receptas netinkamas, jeigu ant kojų yra kokių nors žaizdelių.

Adobe Stock

Ąžuolo žievės vonelė arba milteliai

50 gramų žievės pavirink ant silpnos ugnies viename litre vandens. Į atvėsintą nuovirą merk kojas ir palaikyk 15 minučių. Jeigu laiko vonelėms neturi, sutrink gabalėlį ąžuolo žievės į miltelius ir jais pabarstyk kojinių vidų - niekas nepastebės šios gudrybės, o kojų prakaitas ir nemalonus kvapas bus neutralizuoti.

Nepakeičiamoji arbata

Dar vienas būdas - tarpupirščiuose palaikyti arbatos pakelius. Kelis juodosios arbatos pakelius užplikyk puode ir palauk maždaug 10 minučių. Ištraukusi pakelius juos atvėsink, dėk į tarpupirščius. Likusiame nuovire gali mirkyti kojas.

Ekstra efektui - soda

Būna atvejų, kuomet efekto reikia čia ir dabar, o laiko mirkyti kojas vonelėse nėra. Tokiu atveju tau pagelbės soda, kuri puikiai sugeria drėgmę ir neutralizuoja kvapus. Tiesiog apibarstyk pėdas sodos milteliais ir problema bus išspręsta. Šiek tiek sodos gali įberti ir į savo batus. Taip prakaitas bus sugertas ir nemalonaus kvapo pavyks išvengti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis