Tai turbūt naudingiausias tavo virtuvės produktas, kurį vis pamiršti

Ne naujiena, kad valgomoji soda daro tikrus stebuklus, tačiau ar tiksliai žinai, kuo ji naudinga? Štai 10 būdų, kaip savo reikmėms panaudoti šį paprastą kiekvienoje virtuvėje randamą produktą.

Soda yra natūrali medžiaga – tai sodos karbonato, sodos pelenų ir sodos bikarbonato mišinys. Jos paskirties spektras labai platus: nuo valgio gaminimo, asmeninės higienos iki dėmių išėmimo ir grožio.

1. Atpalaiduojanti vonia: į karštą vonią įpilk 0,5 stiklinės sodos. Oda bus gaivi ir lygi kaip kūdikio.

2. Pėdų priežiūra: kad palepintum pėdas, į vonelę su vandeniu įberk 3 šaukštelius sodos ir jame 10–20 min. mirkyk kojas. Tuomet iš sodos miltelių ir vandens sumaišyk pastą, kuria švelniai masažuodama įtrink pėdas.

3. Išvalyk šukas ir šepečius: kad nuo šukų ir šepečių pašalintum susikaupusius riebalus bei plaukų fiksavimo priemonių likučius, pamirkyk juos dubenėlyje su vandeniu, prieš tai įberk šaukštelį sodos. Nuskalauk ir leisk išdžiūti.

4. Odos šveitiklis: jei nori natūralios odos šveitimo priemonės, pasigamink pastą iš 3 dalių sodos ir 1 dalies vandens. Švelniai masažuok odą, nuplauk šiltu vandeniu.

5. Plaukų priežiūra: kad plaukai būtų gražūs, labiau blizgėtų ir būtų lengviau suvaldomi, į delną įberk šaukštelį sodos ir sumaišiusi su šampūnu išsitrink galvą. Taip pašalinsi dulkes ir fiksavimo priemonių likučius, plaukai taps puresni.

6. Dantų balinimas: užberk sodos ant dantų šepetėlio ir kaip įprasta išsivalyk dantis. Baigusi išskalauk burną vandeniu.

7. Sodos aliejus voniai: 4 šaukštelius sodos sumaišyk su 200 g medaus, 0,5 litro pieno, 16 šaukštelių jūros arba valgomosios druskos ir 120 ml kūdikių aliejaus. Į dubenį įpilk sodą, medų, pieną ir druską, gerai išmaišyk. Gautą masę bei aliejų įpilkite į karštą vonią ir pamirk joje pusvalandį. Oda taps glotni, atsinaujins, bus pamaitinta ir sudrėkinta.

8. Priemonė šiurkščiai odai: jei nori sušvelninti alkūnių ar kelių odą, įtrink ją iš sodos ir vandens pagaminta pasta. Nuskalauk šiltu vandeniu.

9. Nagų priežiūra: kad nagų odelės būtų minkštos, o nagai švelnesni, ant nagų šveitimui skirto šepetėlio užberk sodos ir švelniai juo patrink nagus.

10. Sausas šampūnas: sumaišyk 1 dalį valgomosios sodos, 1 dalį kūdikių pudros ir 3 lašelius eterinio aliejaus. Mišinį užberk ant plaukų šaknų (nepamirškite kirpčiukų) ir gerai iššukuok. Šis sausas šampūnas puikiai sugeria riebalus ir atgaivina plaukus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis