Gerosios bakterijos – ne tik jūsų jogurto, bet ir kremo indelyje

"Baltic Dermatology" gyd. Dailė Malinauskaitė
Iki šiol, pagal močiutės patarimus, buvo dalykų, kuriuos ir valgydavome, ir dėdavome ant veido, norėdami jį atgaivinti ir pamaitinti – pavyzdžiui, agurkas ir grietinė.

Bet gal geriau palikime juos salotoms, o šiuo principu vadovaudamiesi perkelkime gerąsias bakterijas, probiotikus, kurių gausu rytiniame jogurto indelyje, į kosmetikos pasaulį? Tai – nebe fantazijos, o kosmetikos pramonę šiomis dienomis sprogdinanti naujovė.

Specialistų manymu, kosmetikos rinkoje gerosios bakterijos (probiotikai) sparčiai populiarėja todėl, jog vis daugiau klientų pageidauja suderinti du polius – rinkdamiesi kosmetiką, nori ir natūralumo, ir sveikatos, teigiamo poveikio odai.

„Jau seniai įprasta, kad „išbalansuotą“ organizmą iš vidaus sustyguoti padeda gerosios bakterijos. Jos dažniausiai pasirenkamos kai, pavyzdžiui, vartojant antibiotikus ar esant stresui, sutrinka pusiausvyra tarp naudingų bakterijų ir organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms. Tačiau svarbu suvokti, jog analogiškai gerosios bakterijos veikia ir išorę – atstato pažeistą odos struktūrą. Todėl tikiu, kad ši grožio industrijos inovacija vis stipriau įsitvirtins“, - neabejoja Dailė Malinauskaitė klinikos „Baltic Dermatology“ gydytoja.

Išsigelbėjimas jautriai odai

Kosmetika, kurioje yra probiotikų, padeda atkurti natūralų odos barjerą, taip sustiprėja odos imuninė funkcija, sumažina odos jautrumą įvairiems rizikos veiksniams ir užkerta kelią tolimesniam odos pažeidimui bei ligų išsivystymui. Tačiau jokia kosmetika stebuklų nepadarys, jei nesubalansuosite savo mitybos bei nesustyguosite gyvenimo ritmo, stengdamiesi kiek galima sumažinti stresą.

„Ant mūsų odos „gyvena“ daug bakterijų, ir vis dar dažnai susiduriu su žmonių požiūriu, kad jas reikia „žudyti“ kuo agresyvesnėmis priemonėmis. Tačiau dažnu atveju taip galime sau tik pakenkti – reikia mokėti įsiklausyti į odą, o jei patiems tai padaryti sunku, rekomenduoju pasikonsultuoti su specialistu“, - pataria D. Malinauskaitė.

Nors kremai, kurių sudėtyje yra probiotikų, tinka visiems odos tipams, jie tikru išsigelbėjimu turėtų tapti prižiūrintiems jautrią, išsausėti linkusią odą.

Sugrąžina odos spindėjimą

Prancūzijos laboratorijos „Greentech“ su savanoriais atlikto tyrimo, testuojant Lactobacillus Pentosus gerosios bakterijos poveikį odai, metu nustatyta, kad ši bakterija gali padėti stimuliuoti odos ląsteles ir turėti teigiamą poveikį odos regeneracijos ir jos epitelio barjerinėms funkcijoms. Šiai technologijai su probiotikais kosmetikos gamintojai suteikė „Biotilys“ pavadinimą. „Biotilys“ tyrimai parodė, kad jau po savaitė odos apsauginis barjeras įgijo gebėjimą greičiau atsikurti – net 74 proc. dalyvavusiųjų tyrime savanorių pažymėjo, kad grįžo odos spindėjimas, o net 84 proc. pažymėjo, kad jautė, jog oda geriau drėkinama.

„Tačiau būtina suvokti, jog kosmetikos priemones su ingredientais, išgautais iš probiotikų, reikia naudoti reguliariai – tik ilgą laiką naudojant kremus ar losjonus su probiotikais galima pamatyti rezultatus“, – akcentuoja gydytoja dermatovenerologė D. Malinauskaitė.

Užsakymo nr.: PT_75863151

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis