Maisto produktai, kurie sendina labiausiai

Norint jaunai atrodyti vien gero kremo nuo raukšlių nepakaks. Reikia ne tik daugiau judėti (užsiėmimus sporto salėje galima keisti ilgais pasivaikščiojimais, dviračio mynimu ar bėgiojimu), bet ir tinkamai sureguliuoti mitybą. Gerai žinome, kad yra produktai, kurie lėtina medžiagų apykaitą ir skatina kauptis riebalus. Tačiau yra ir tokių, nuo kurių senstama kur kas greičiau.

Jei vartoji nedaug šviežių vaisių ir daržovių, organizme sumažėja vitaminų ir antioksidantų. Tai akivaizdžiai atsispindi odoje, kuri pradeda senti anksčiau laiko. Be to, šių produktų trūkumas padidina riziką susirgti onkologinėmis ligomis.

Nepiktnaudžiauk keptu maistu, toks maistas labai apsunkina virškinimo sistemą. Komponentai slopina energiją, o blogasis cholesterolis provokuoja širdies ir kraujagyslių ligas. Kepto maisto valgyk retai, jei nori kuo ilgiau išlikti jauna ir nesiskųsti sveikata.

Produktų, kuriuose yra B grupės vitaminų, trūkumas irgi nėra jaunystės garantas. Dauguma žmonių mėgsta batoną, baltą duoną. Šis produktas praktiškai neturi ląstelienos ir B grupės vitaminų, priešingai nei grūdėtos duonos. Kai organizme trūksta minėtų medžiagų, sulėtėja nervų sistemos procesai, medžiagų apykaita. Tai pasireiškia dirglumu, ankstyvu pražilimu, stresu. Grūdų duona padeda palaikyti raumenų ir kraujagyslių tonusą.

Per didelis gyvulinės kilmės riebalų vartojimas padidina apkrovas kasai, skatina žarnų užsikimšimą. Be to, gyvuliniai riebalai, dėl kurių padidėja cholesterolio lygis organizme, skatina aterosklerozės vystymąsi, o per gausus kaloringumas – nutukimą. Geriausias pakaitalas yra augaliniai riebalai, kurie padeda išsivalyti organizmui.

Jei nori atrodyti jauniau, turėtum nepiktnaudžiauti alkoholiu. Jį vartojant organizme ima trūkti aktyvių medžiagų, kurios sunaudojamos neutralizuoti apsinuodijimui alkoholiu. Alkoholis nepridės nei jaunystės, nes sveikatos.

Senatvė ateis anksčiau, jei organizme trūks Omega-3 riebalų rūgščių, kurių yra riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje. Šios rūgštys užtikrina kraujagyslių elastingumą, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Be to, jos suaktyvina protinę veiklą ir gerina odos būklę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis