Pienligę ir kitas makšties infekcijas prisišaukiame pernelyg didele higiena

Mūsų lytiniai organai sutverti taip, kad pasirūpintų savimi patys. Vis dėlto dažnai merginos ir moterys rūpindamosis intymios vietelės higiena persistengia ir jai tik kenkia. Greičiausiai ne viena pasakys, kad šiuolaikiška moteris naudoja pH sureguliuojančius tamponus ir kitas intymios higienos priemones.

Nacionalinis Amerikos sveikatos institutas teigia, kad nei panašaus pobūdžio tamponai, nei makšties pH sureguliuojantys geliai naudos mūsų jautriausiai vietai nesuteikia. Makštyje, kaip ir visame mūsų kūne, gyvena gerosios ir blogosios bakterijos, kurių kooperacija, padeda kovoti su dirgikliais, infekcijomis, atnaujina senas ląsteles.Tačiau per amžių amžius šią taikią sąjungą moterys bando sudrumsti naudodamos įvairius dezodorantus bei kitą intymią higieną.

Anot medikų, net 40 proc. visų 15–44 metų moterų laikas nuo laiko atlieka vaginos vidaus išplovimą. Nors daugelis intymiai higienai skirtų prausiklių tėra vandens ir acto mišiniai, toks švarinimosi būdas padaro daugiau žalos negu naudos. Ypatingai, jei jis atliekamas jau prasidėjus infekcijai – taip ne tik silpninamas makšties atsparumas bakterijoms, bet ir didėja tikimybė, jog bakterijos pateks į šlapimtakius.

Bet kuris ginekologas patvirtins, kad makšties vidaus plovimas gali turėti įtakos vaginozei, kandidozei bei kitiems infekciniams susirgimams. Be to, pernelyg kruopšti higiena gali apsunkinti pastojimą – teigiama, kad makšties vidaus plovimas kenkia kiaušidėms ir kiaušintakiams. Tad jis tikrai neapsaugo nuo infekcijų, neveikia kaip kontraceptikas išplaunant spermą bei, kaip ir pH reguliuojantys tamponai, tikrai nėra būtinas.

Tos pačios taisyklės galioja intymios higienos dezodorantams, pudroms, dezodorotiems tamponams, kurie tariamai turėtų palaikyti jūsų gaivą ir puikų kvapą. Talko dalelės, kvapų chemikalai bei aerozoliai turi būti laikomi kuo toliau nuo šios vietelės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis