Be gailesčio sąžiningai: moteris įamžino savo abortą

Esther Mauersberger – gimdymo fotografė. Savo Instagramo paskyroje ji publikuoja jaudinančias gimdymo palatose ar namuose darytas naujagimių ir jų motinų nuotraukas. Tačiau neseniai Esther priėmė itin drąsų sprendimą: vietoj įprastų nuotraukų sekėjai sulaukė fotografijų, kuriose galima išvysti itin jautrias jos pačios nuotraukas, kuriose įamžinti fotografės jausmai ir išgyvenimai aborto metu.

Esther nusprendė neslėpti savo jausmų ir tokiu būdu parodyti kitoms moterims, kad priimti tokį sprendimą - jų pasirinkimo teisė. Nuotraukose užfiksuotas visas išgyvenamų emocijų spektras: nuo absoliučios įtampos prieš procedūrą, iki neaprėpiamo palengvėjimo po aborto.

Daugumai kilo klausimas, kodėl jauna moteris ryžosi šiam žingsniui. Esther atvira: ji jau augina du vaikus ir trečio neplanavo, tačiau netikėtai pastojo. „Trečiam vaikui tiesiog nėra vietos. Pasirinkau sprendimą, kad aš tos vietos nedarysiu“, – rašė moteris savo Instagram paskyroje. Sutik, teiginys gana aštrus ir keliantis dvejopus jausmus - iš vienos pusės galima suprasti, juk vaikas - tai beprotiškai didelė atsakomybė, iš kitos pusės... Tačiau Esther nenori slėpti tiesos. Tiesiog taip yra.

Kitas prierašas prie nuotraukos verčia manyti, kad moters sprendimas darytis abortą susijęs su jos santykiais: „Nusprendžiau, kad su tuo vyru, kuris yra mano sutuoktinis, ateityje nenorėčiau dalintis mūsų abiejų vaikų tėvyste. Verkiau visą popietę, nes tai yra pabaiga. Verkiu dėl palengvėjimo, nes džiaugiuosi savo nepriklausomybe.“

Moters prierašuose prie nuotraukų taip pat teigiama, kad visuomenėje abortų tema - tabu, ir dažnai toks moters pasirinkimas neteisingai smerkiamas. Esther rašo apie tai, ką ji pati jaučia tam, kad kitos moterys žinotų - jos turi teisę pasirinkti ir nebūti pasmerktos. „Esu pavargusi, mieguista. Tačiau jaučiu palengvėjimą. Tai niekur nevedė. Todėl pasakysiu – aš šypsojausi. Jaučiausi stipri. Abejojau, bet priėmiau sprendimą. Man žvėriškai palengvėjo“ - po nuotraukomis rašo Esther.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis