7 nemalonūs dalykai, kurie nutinka moteriai po gimdymo

Apie gimdymą esame girdėjusios pačių įvairiausių, kartais labai bauginančių dalykų. Kas gi iš tiesų vyksta ir ką turėtų žinoti kiekviena, gimdyti planuojanti moteris, pasakoja garsi ginekologė Mary Jane Minkin.

Tuštinimasis gimdymo metu

Gimdymo metu moteris gali pasituštinti. Kūdikiui slenkant gimdymo kanalu, jis stipriai spaudžia tiesiąją žarną, ši susiploja ir jos turinys išstumiamas lauk. Tai visiškai normalus dalykas ir akušerės prie tokių situacijų įpratusios. Vis tik prieš gimdymą kai kuriais atvejais patariama pasidaryti klizmą.

Sauskelnės po gimdymo

Įvairios išskyros po gimdymo būna ypač gausios, todėl kurį laiką moterims tenka nešioti specialiai tam skirtas sauskelnes arba didelius įklotus, palengvinančius kasdienę higieną. Pirmąsias dienas išskyros bus kraujingos, vėliau rusvos ir tik po maždaug trijų savaičių jos taps bespalvėmis.

Pagalba šlapinantis

Atlikus epidūrinę nejautrą, šlaplės raumenys kurį laiką gali būti neaktyvūs, todėl kai kurioms moterims įvedamas kateteris, kuris padeda pasišalinti susikaupusiam šlapimui.

Placentos pasišalinimas

Kartais placenta pasišalina praėjus vos porai minučių po gimdymo, kartais prireikia ir valandos. „Įprastai masažuojame gimdyvei pilvą, taip padėdami placentai atsiskirti ir pasišalinti natūraliu būdu. Nereikia nerimauti, šis procesas nėra skausmingas“ - pasakoja gydytoja. Kuomet placenta nepasišalina pati, tenka įsikišti chirurgams.

Vaginos susitraukimas

„Tik nedideliai daliai gimdžiusių moterų prireikia chirurgų pagalbos. Įprastai vagina susitraukia pati, tačiau visoms savo pacientėms rekomenduoju atlikinėti Kegelio pratimus ne tik po gimdymo, bet ir prieš jį“ - sako Mary Jane Minkin. Dėl audinių ištempimo ar traumos pirmosiomis dienomis juntamas nedidelis išorinių lytinių organų skausmas. Tarpvietės patinimas praeina per 1-2 savaites, o raumenų tonusas pilnai atsikuria maždaug per kelis mėnesius.

Tavo gimda prasivers 10 centimetrų

Greitas gimdymas (ypatingai pirmąjį kartą) - labai retas reiškinys. Visą gimdymą galima suskirstyti į tris etapus: pirmasis trunka 6-24 valandas ir jo metu po truputėlį atsiverinėja ir trumpėja gimdos kaklelis (tavo gimda turi prasiverti 10 cm); antrasis etapas trunka 1-2 valandas ir jo metu vaisius jau būna pasiekęs dubens dugną, todėl prasideda tikras gimdymas; trečiasis etapas įprastai trunka iki valandos, o jo metu pagimdoma placenta.

Gausus prakaitavimas

Gali nutikti ir taip, kad pabudusi vidurį nakties jausiesi taip, tarsi ką tik būtum išlipusi iš karštos vonios - pils karštis, o kūnas bus ne šiaip suprakaitavęs, o tiesiog kiaurai šlapias. Žliaugiantį prakaitavimą sukelia hormoniniai pokyčiai. Tačiau nesijaudink, nes tai netruks amžinai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis