Žiedas ant piršto – kilogramai ant šono

Senas anekdotas: moterys tikisi, kad vyrai po vestuvių pasikeis, o jie viliasi, kad jos liks tokios pačios. Juokas juokais, tačiau mokslininkai nustatė: prisiekusi amžiną meilę dailioji lytis per pirmuosius metus priauga vidutiniškai 10 kilogramų. Pačios vestuvės čia beveik niekuo dėtos – įtakos turi po jų pasikeitę įpročiai.

Lemiamą klaidą būsimos nuotakos padaro dar prieš vestuves. Jos griebiasi ekstremalių dietų, kad tą ypatingą dieną atrodytų laibos kaip smilgos. Tačiau dietologai yra ne kartą įspėję, kaip veikia staigus sulieknėjimas. Jei organizmas negauna pakankamai kalorijų, badauja, jis įjungia pavojaus režimą ir ima taupyti, dėl to sulėtėja medžiagų apykaita. Po šventės vėl ėmus kiek gausiau maitintis, svoris labai greitai grįžta. Ir dar su kaupu! Nes kūnas prisimena bado laikus ir šoka kaupti atsargas. Todėl figūrą pradėk taisyti nuo pat tos dienos, kai vaikinas pasipiršo, nelauk vestuvių išvakarių. Juolab kad dietologai įspėja: sveikiausia per mėnesį netekti iki keturių penkių kilogramų. Be to, pamažu ištirpdyti kilogramai nebegrįžta.

Jei iki vestuvių kartu negyvenote, svorio pakitimus lemia pasikeitęs mitybos režimas. Nustatyta, kad susituokę vyrai dažniausiai sulieknėja, o moterys pastambėja. Kodėl? Gyvendami vieni, vyrai valgo daugiau ir riebesnį maistą nei moterys. Pradėjusi gyventi kartu, pora pamažu keičia mitybos įpročius. Vyrai ima valgyti sveikesnį maistą, o moterys – stipresnius, taigi ir riebesnius, patiekalus. Taip per dieną jos suvartoja bent 300 kalorijų daugiau. Tad jei nėra kada ir kaip ruošti skirtingų patiekalų ar vyrą pripratinti prie salotų, stenkis bent valgyti mažiau. Vos pusę jo porcijos.

Kol neturi vaikino ar dar tik vaikštai į pasimatymus, dažniausiai gyveni išties aktyviai. Susituokusios poros neretai užsidaro savotiškame burbule. Daugiau laiko praleidžia namuose dviese, viską daro drauge. (Taip, panašiai būna ir ką tik įsimylėjus. Bet tada svoris krinta, nes apetitas dingsta kartu su saldžiu miegu.) Visiškai suprantama, kad norisi pasidžiaugti vienam kitu, bet nereikia pamiršti ir draugių. Po vestuvių nemažink tempo, nemesk į šoną hobių, rask laiko sau. Jei nesinori ilgam palikti brangiausiojo, sugalvok, ką galėtumėte veikti kartu. Keliaukite, lankykite šokius, eikite čiuožinėti... Svarbiausia – nepiktnaudžiaukite porų taip mėgstama veikla: pietauti restorane arba mėginti naujus receptus namuose. Raskite įdomesnės veiklos nei vien kimšti maistą.

Nemalonu, bet kartais tiesa bado akis. Po vestuvių storėjame, nes atsipalaiduojame. Kol dar tik vaikštai į pasimatymus, stengiesi atrodyti kuo geriau: ne tik visada būni puikios formos, bet ir spėji pasidaryti manikiūrą, nusiskusti kojas, netingi apsivilkti gražią suknelę. Susituokus apima apgaulinga ramybė: ai, juk vis tiek mylės. Todėl vieną dieną įsliuogi į sportines kelnes, pamiršti bet kokį makiažą ir nekvaršini sau galvos dėl vieno kito ir net dešimties kilogramų. Tik, paskui nesistebėk, kodėl mylimasis pradėjo burbėti, kad prieš vestuves buvai visai kitokia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis