Ar sveika taip lieknėti: citrininės detoksikacijos dieta

Atrinkome aštuonias populiarias žvaigždžių dietas, kad išsiaiškintume, kuri jų bent kiek verta dėmesio, o kuri – tik receptas ligai pasigauti.

CITRININĖS DETOKSIKACIJOS DIETA

Žvaigždės – gerbėjos: Beyonce ir Naomi Campbell.

Dietos reziumė. Citrininės detoksikacijos šalininkai akcentuoja, kad laikantis šios dietos dvi savaites organizmas ilsisi ir pats valosi. Dietos pagrindas – gėrimas iš šviežiai spaustų citrinos sulčių, klevų sirupo ir maltų raudonųjų ankštinių pipirų, sumaišytų su vandeniu. Rekomenduojamos 6–8 stiklinės šio gėrimo per dieną. Geriausi rezultatai žadami 7–10 dietos laikymosi dienomis. Dažniausiai tiek dienų ir pakanka, bet jei moteris jaučiasi gerai ir nori dar šiek tiek sulysti, gali dietos laikytis iki 14 dienų.

Vertina gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė:

„Detoksikacinių teorijų šalininkai įsivaizduoja, kad organizme pilna toksinų ir būtent dėl jų, ne dėl riebalų sankaupų, didėja svoris. Jau pradinė mintis yra klaidinga. Juk svoris didėja, kai kaupiasi riebalai. Organizmas pats puikiai susitvarko su nereikalingomis ar kenksmingomis medžiagomis – per kepenis, inkstus, plaučius, taip pat odą.

Citrininės dietos pagrindas – tik skysčiai, maistingųjų medžiagų gaunama labai mažai. Paprastai tariant, organizmas šią dietą supranta kaip badavimą. O badaujant ardomi savi audiniai, nes kūnui reikia gauti energijos išgyventi. Tokia dieta neišvalomos toksinės medžiagos – atvirkščiai, organizmas jų dar daugiau prigamina!

Gliukozė yra pagrindinis visų ląstelių maistas. Kai nustojame valgyti, visos organizmo reakcijos tebevyksta, taigi gliukozės poreikis nemažėja, o iš maisto jos negauname, tad pradedami ardyti raumenys, organizmas pasisavina iš jų baltymus, suskaido iki aminorūgščių ir gamina iš jų gliukozę. Tuo metu išskiriama amoniako – štai jums vienas toksinas, taip pat daug ketonų (vienas jų – acetonas) – štai dar daugiau toksinų. Toks gliukozės gamybos būdas primena bandymą šildyti namą plėšiant jo sienų lentas. Taip, šilta, bet kokia kaina ir ar ilgai!

Žinoma, kilogramai tokiu atveju tirpsta sparčiai, nes netenkama baltymų ir skysčių, o vanduo juk sudaro apie 70 proc. raumenų. Tačiau riebalų masė nemažėja! Apibendrinkime: laikantis detoksikacijos dietos prigaminama daug toksinų, mažėja raumenų masė, bet riebalų lieka tiek pat."

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis