Žaibiškai pati pasitikrink sveikatą

Turi vieną kitą laisvą minutę? Atlik šiuos trumpus ir greitus testus – juk pravartu žinoti apie galimus savo sveikatos sutrikimus, ar ne?

* Atsistok priešais veidrodį ir švelniai patempk apatinį akies voką žemyn. Kokios jis spalvos? Raudonos ar tamsiai violetinės? Jeigu taip, tada gerai. Jeigu jis blyškiai rausvas arba baltas, tavo organizmui gali trūkti geležies. Stenkis vartoti daugiau raudonos mėsos ir tokių tamsiai žalios spalvos daržovių kaip špinatai.

* Uždek žvakę ir laikyk ją priešais save ištiestos rankos atstumu. Pamėgink ją užpūsti nesučiaupusi lūpų. Liepsna negęsta? Tai gali būti astmos požymis. Jei tau dažnai trūksta oro arba kamuoja dusulys, būtinai apsilankyk pas gydytoją.

* Atsistok ant vienos kojos ir užsimerk – gali išlaikyti pusiausvyrą minutę? Nepavyksta? Vadinasi, tavo kulkšnies raumenys palyginti silpni, o tokiu atveju didėja patempimų ir išnirimų galimybė, ypač jei esi aukštakulnių gerbėja.

* Vieną valgomąjį šaukštą (be kaupo) geriamosios sodos įberk į stiklinę vandens, gerai išmaišyk ir išgerk. Jei iškart atsirūgsi, vadinasi, viskas gerai. Jeigu ne, tai ženklas, kad sumažėjęs skrandžio rūgštingumas, o dėl to organizmas negali deramai pasisavinti maistingųjų medžiagų. Į vandenį įpilk šlakelį obuolių acto ir pamėgink išgerti šio mišinio prieš valgį.

Be abejo, vien šiais testais vertinant savijautą negalima kliautis. Jei bent kiek sutriko sveikata, jei kilo bent menkiausias įtarimas, tuoj pat kreipkis į gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis