Ar sveika taip lieknėti: žalio maisto dieta (VII dalis)

Lažinamės, kad bent kartą esi pasirįžusi laikytis dietos. Atrinkome aštuonias labiausiai žinomas dietas ir pakalbinome specialistus apie jų veiksmingumą ir poveikį sveikatai. Pristatome septintą dietą.

ŽALIO MAISTO DIETA

Žvaigždės – gerbėjos: Megan Fox, Amanda Seyfried, Demi Moore, Uma Thurman.

Dietos reziumė. Iš esmės tai – gyvensenos pakeitimas 30 dienų: beveik visas vartojamas maistas yra neapdorotas. Žaliavalgiai maitinasi tik šviežiais vaisiais ir daržovėmis, sėklomis, riešutais, ankštiniais augalais, nepasterizuotomis sultimis ar pienu, įvairiais daigais, džiovintais vaisiais, žaliais kiaušiniais. Maistą galima ruošti tik tokiais būdais: maišant, kapojant, plėšant ar malant, džiovinant, spaudžiant sultis, mirkant ar daiginant (sėklas, kruopas) – šiukštu nei verdant, nei kepant. Žaliavalgių nuomone, termiškai neapdorotame augaliniame maiste daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų, juntamas malonus žalių daržovių ir vaisių skonis, greičiau pasisotinama, geriau stimuliuojama kramtomojo aparato ir žarnyno veikla. Rekomenduojamos nekaloringos daržovės: agurkai, įvairių rūšių kopūstai, brokoliai, patisonai, moliūgai, aguročiai, gelteklės, cikorinės salotos. Šių daržovių galima valgyti daug, o burokėliai, morkos, bulvės – ribojami. Vis dėlto kai kurie žaliavalgiai nelinkę visiškai atsisakyti termiškai apdoroto maisto – jie vartoja 80 proc. žalio ir 20 proc. įprasto maisto.

Vertina gydytoja dietologė Žana Antonova:
„Dietos pranašumas – daug vaisių bei daržovių organizmą aprūpina pakankamu kiekiu ląstelienos ir vandens, todėl greitai pajuntamas sotumo jausmas. Deja, valgant tik žalią maistą organizmui gali pritrūkti vitamino B12, tad jo reikia vartoti papildomai. Taip pat tikėtinas kalcio ir baltymų trūkumas. Valgant kai kuriuos žalius termiškai neapdorotus produktus kyla rizika susirgti infekcinėmis ligomis. Tokia dieta tinka kilus problemų dėl vidurių užkietėjimo, bet nepatartina kitų virškinimo sutrikimų atvejais (kai pučia pilvą, viduriuojama), ji taip pat netinka vaikams, paaugliams, besilaukiančioms ir maitinančioms mamoms.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis