Praradai meilę – neprarask sveikatos

Žinome, kaip skauda sužeistą širdį – žvėriškai. Sutryptų jausmų sukeliami fiziniai padariniai net apibūdinami terminu: sudaužytos širdies sindromas.

Kankina nemiga

Kodėl? Dėl streso šoktelėjusio adrenalino kiekio.
Ką daryti? Saujos migdomųjų ar alkoholis – tikrai ne išeitis. Pamėgink atsipalaiduoti kitaip: pagulėk vonioje, klausykis ramios muzikos. Prieš miegą gali išgerti raminamojo poveikio gėrimo, pavyzdžiui, šilto pieno arba mėtų arbatos.

Skauda širdį

Kodėl? Kai esi emociškai sugniuždyta, krūtinės raumenys įsitempia ir ima mausti, mat smegenys į sielvartą reaguoja kaip į fizinį skausmą.
Ką daryti? Išsekęs organizmas skausmui pasiduo­da dar lengviau, tad stenkis atsikratyti negatyvių minčių. Ištrink vaikino telefono numerį. Išgerk magnio ir B grupės vitaminų komplekso kursą.

Dingo apetitas

Kodėl? Kovodamas su depresija organizmas išeikvoja serotoniną – hormoną, atsakingą ne tik už nuotaiką, bet ir už apetitą.
Ką daryti? Valgyk kuo daugiau produktų, ska­tinančių išsiskirti serotoniną: graikinių riešutų, šokolado, ananasų, kivių, pomidorų. Puikiai tiks dubenėlis neskaldytų grūdų dribsnių su bananais.

Prakaituoja delnai, daužosi širdis

Kodėl? Būnant su mylimuoju organizmas gamina feniletilaminą – jėgų teikiančių cheminių me­džiagų kokteilį. Kai vaikino nematai, feniletilamino organizme sumažėja, užvaldo nerimas.
Ką daryti? Spartink laimės hormonų endorfinų gamybą. Lengviausia tai daryti sportuojant.

Kamuoja sekso abstinencija

Kodėl? Orgazmo metu intymumo hormono oksi­tocino organizme padaugėja net penkis kartus. Nebegaunant įprastos šio hormono dozės gali pasireikšti nemalonių staigios abstinencijos požy­mių. Panašiai kaip ir ūmiai metus rūkyti.
Ką daryti? Ne tik vaikinas gali dovanoti iš proto varantį malonumą – ir viena gali patirti ekstazę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis