Neverti likti prie tavo intymios vietelės

COSMO mieliau rašytų vien apie smagius dalykus, susijusius su tavo intymia vietele. Tačiau jei kyla grėsmė sveikatai, mes negalime nutylėti. Privalai žinoti, ką įleidusi į savo VIP zoną vargu ar išvengtum bėdos.

INTYMIOS HIGIENOS PURŠKIKLIAI

Šie purškikliai reklamuojami kaip odą gaivinančios, malonų kvapą teikiančios ir makšties niežulį malšinančios intymios higienos priemonės, tačiau iš tikrųjų tavo valdoms anapus pusiaujo prižiūrėti pakanka specialaus prausiklio. Juolab kad kai kuriuose purškikliuose yra benzokaino – vietinio poveikio anestetiko, galinčio sukelti alerginę reakciją. Be to, šios higienos priemonės maskuoja bet kokį neįprastą kvapą, taigi gali nepastebėti pirmųjų lytiškai plintančios infekcijos požymių.

TATUIRUOTĖS

Jei negali atsispirti pagundai pasidaryti V zonos tatuiruotę, verčiau rinkis vietą už bikinio linijos, nes rašalas gali sukelti alerginę lytinių lūpų odos reakciją.

SEKSO ŽAISLAI IŠ ŽELINĖS GUMOS

Šiais laikais įsigyti puikų sekso žaisliuką tikrai nėra keblu, tačiau vadinamojoje želinėje gumoje yra ftalatų, kurie, kai kurių preliminarių tyrimų duomenimis, gali didinti alerginių reakcijų ar net vėžinių ligų riziką. Maža to, žaislo paviršiuje gali atsirasti smulkių įtrūkimų, o juose mikroorganizmai veisis net žaislą nuplovus, todėl kils grėsmė jį naudojant pasigauti infekciją. Susigaudyti, iš kokios medžiagos žaislas pagamintas, išties nelengva, todėl pirk jų tik iš patikimų parduotuvių arba rinkis silikoninius.

INTYMIOS VIETELĖS PLAUKŲ DAŽAI

Nori nustebinti vaikiną kita spalva tenai? Gal ir išradinga, smagu, tačiau net specialiai gaktos plaukams spalvinti sukurti dažai gali pridaryti žalos, jei juose esančios cheminės medžiagos sudirgins odą. Kitaip tariant, tavo eksperimentai gali baigtis deginamu skausmu, dėl kurio seksas kelioms savaitėms taps nė nediskutuotina tema.

KVAPIOS HIGIENOS PRIEMONĖS

Muilas, tamponai, įvairūs kūno prausikliai ir kt. – jei šios priemonės yra kvapios arba pristatomos kaip gaminiai nemaloniam kvapui naikinti ir tiesiogiai sąveikauja su išoriniais lyties organais, lauk bėdos. Cheminės medžiagos, keičiančios makšties kvapą, gali pažeisti makšties pH pusiausvyrą ir paskatinti blogųjų bakterijų dauginimąsi, taip didindamos mielinės infekcijos riziką.

DEPILIACINĖS PRIEMONĖS

Jei oda jautri, net specialūs losjonai, kremai ir vaškas intymios zonos plaukeliams šalinti gali būti pernelyg šiurkštūs gaktikaulio sričiai ar vidinėms šlaunų pusėms dailinti. Tokios sudedamosios jų medžiagos kaip kalcio hidroksidas gali sukelti alerginę reakciją. Jei nori atsikratyti nereikalingų plaukelių, saugiausia juos skusti.

V PAPUOŠALAI

Akinamas kristalų spindesys apačioje? Idėja gal ir verta dėmesio, tačiau įspėjame: tavo grožybėms grėsmę kelia ne patys blizgučiai – klijai jiems priklijuoti. Susilietę su oda, jie gali sukelti alerginę reakciją.

ALIEJINIO PAGRINDO LUBRIKANTAI

Lubrikantai – puiku, tik ne aliejinio pagrindo: jie sunkiai nusiplauna, todėl išlieka makštyje keletą dienų ir sudaro palankią terpę veistis bakterijoms. Be to, kai kurie aliejai ardo prezervatyvų lateksą, todėl visiškai tikėtina neplanuotai pastoti arba užsikrėsti LPL. Silikoninio pagrindo lubrikantai sukelia mažesnę infekcijų riziką, tačiau ne kiekvienam tinka dėl tirštos konsistencijos. Rinkis bekvapius vandens pagrindo lubrikantus be cheminių dažų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis