Penki atvejai, kai gali gydytis pati

Užklupus slogai ar įsipjovus į pirštą visai nebūtina lėkti pas gydytoją. Svarbu žinoti, kaip gali pati sau pagelbėti.

PASITEMPEI RAUMENIS
Išgerk be recepto parduodamų vaistų uždegimui slopinti ir ant skaudamos vietos uždėk ledo kompresą – jis tiesiog būtinas pirmas 24 valandas! Paskui gali lįsti į karštą vonią arba pridėti šildomąją pagalvėlę. Neilgai trukus skausmai turėtų apmalšti.

PRADĖJAI VIDURIUOTI
Gerk daug vandens (bet ne mineralinio!), kad atkurtum skysčių pusiausvyrą, ir valgyk prėsko maisto: džiūvėsėlių, vandenyje be prieskonių virtų ryžių. Vaistai nuo viduriavimo taip pat pravers. Jei ši problema trunka ilgiau nei tris dienas arba išmatose pastebėjai kraujo, niekur nebedingsi – tuojau pat skambink gydytojui.

NEGILIAI ĮSIPJOVEI
Žaizdą nuplauk šaltu vandeniu (tik jokio muilo!) ir nusausink. Tada patepk antibiotiniu tepalu ir steriliai sutvarstyk.

PAKILO TEMPERATŪRA
Paracetamolio ar aspirino tabletė greičiausia grąžintų temperatūrą į reikiamą lygį, o daug skysčių (ypač žolelių arbata) atgaivintų tavo organizmą. Temperatūra vis dėlto nekrinta ar net šauna aukštyn? Marš į polikliniką!

UŽKLUPO MIELINĖ INFEKCIJA
Jei išorinius lytinius organus peršti, niežti, pastebi balkšvų varškės pavidalo išskyrų, keliauk į vaistinę ir prašyk be recepto parduodamų specialių vaistų. Požymiai turėtų apmalšti maždaug per savaitę. Jei padėtis blogėja, teks kreiptis į gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis