Kontracepcija pagal tavo ritmą (netapk mama iš užmaršumo)

Net ir menka painiava geriant kontraceptines tabletes gali sukelti šiuo metu nepageidaujamų padarinių: žiū, ir prireikė vystyklų bei buteliukų!

Statistika šokiruoja: beveik pusė visų neplanuotų nėštumų užklumpa moteris, kurios vartoja kontraceptines tabletes, bet vartodamos suklysta ar pamiršta kokį nors svarbų niuansą.

Tablečių ruletė

Galbūt pamiršusi išgerti vieną tabletę numoji ranka – nieko baisaus, juk tik viena. O gal ką tik baigei vartoti kontraceptikus ir manai, kad ovuliacija iš karto nevyks – juk turi organizmas atsigauti, apsiprasti. Neapsigauk! Net viena pamiršta tabletė, jei nespėsi klaidos ištaisyti per 24 valandas, gali sukelti lemtingų pokyčių, ir tavo organizme subręs kiaušinėlis.

Baigus vartoti kontraceptikus taip pat nėra „saugaus“ periodo, per kurį grįžta vaisingumas. Ovuliacija gali prasidėti net ir uždelsus išgerti vieną tabletę. Ką jau kalbėti apie keletą dienų be kontraceptikų! Taigi jau nuo pat pirmos dienos liovusis vartoti kontraceptikus turėtum išsirinkti kokį nors kitą apsaugos metodą.

Jei esi išsiblaškiusi ir dažnai pamiršti laiku išgerti tabletę – rinkis tas apsaugos priemones, kurių nebūtina prisiminti kasdien. Pavyzdžiui, kontraceptinį žiedą ar gimdos spiralę.

Seksas – tik per šventes?

Jei neturi nuolatinio partnerio ir lovos malonumais mėgaujiesi tik kartkartėmis, per šventes, nenuostabu, kad kasdien negalvoji ir apie kontraceptines priemones. Kita vertus, jei seksas nuolat būna netikėtas, turėtum jam būti pasirengusi visada: ir namuose, ir rankinėje turėk po keletą prezervatyvų. Jie tave apsaugos ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų: juk atsitiktiniai partneriai – tai jau didelė rizika!

Netyčiukas? Kodėl gi ne!

Daugybė moterų prisipažįsta pačios tiksliai nežinančios, ar jau norėtų susilaukti kūdikio, ar ne. Kokį elgesį tokios dvejonės skatina? Žinoma, meilę be apsaugos priemonių, paliekant viską spręsti likimui. Vis dėlto tokiu atveju labai svarbu atvirai pasikalbėti su partneriu. Jei ir jis pritaria tokiam sprendimui – puiku. Tačiau jei tėvystė į jo ateities planus dar neįtraukta, ir toliau naudokitės apsauga. Bent jau kol tu pati tvirtai apsispręsi, ko nori.

Dabar yra svarbesnių reikalų

Jei gyvenimas dūžta į šipulius – pavyzdžiui, netekai darbo arba slaugai sunkų ligonį, kontraceptikai rūpi mažiausiai, tad juos gali pamiršti nuolat. Sudėtingesniais gyvenimo tarpsniais būtų saugiausia nuo tablečių pereiti prie metodo, apie kurį nereikėtų galvoti kasdien: kontraceptinio žiedo, spiralės, kontraceptinių injekcijų.

Tau nepatinka joks metodas

Gali būti, kad tave atgraso kontraceptinių tablečių šalutinis poveikis, gal šiurpu, kad organizme bus svetimkūnis – spiralė ar žiedas. Net ir toks požiūris – ne priežastis atsainiai vertinti šeimos planavimą. Aptark įvairus kontraceptinius metodus su savo ginekologu, jis patars, kaip galėtum juos pritaikyti prie gyvenimo būdo. Galbūt tau priimtiniausias pasirodys natūralus šeimos planavimas? Tačiau turėk omenyje: jis skirtas tik monogamiškoms poroms. Jei kol kas dar neradai nuolatinio partnerio, kaskart naudokis prezervatyvais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis