7 didžiosios laikysenos nuodėmės

Jei atsikratytum dar vieno kito kilogramo, taptum laimingiausia pasaulio mergina... Bet ar tikrai būtent kūno svoris – žavesio esmė? Regis, pamiršai laikyseną! Pakelta galva ir tiesūs pečiai daro stiprios, savimi pasitikinčios merginos įspūdį. Vaikystėje nelankei pramoginių šokių ar baleto? Vadinasi, šokėjos laikysenos teks mokytis iš rašto – iš mūsų patarimų!

PIRMOJI NUODĖMĖ: kaktą nukreipti į grindis

Tokia poza gali stovėti nebent apžiūrinėdama savo naujuosius batus. Tačiau jei nuolat vaikštai nuleista galva, atrodai prislėgta, nelaiminga ir nepasitikinti savimi. Vargu ar tai galėtų padaryti kam nors gerą įspūdį, be to, kūprinimasis kenkia grožiui – nuolat spoksodama sau po kojomis greičiau užsiauginsi dvigubą pagurklį, susimesi į kuprą, o veidą pasendinsi keleriais metais.

Taisyk padėtį. Atsigulk ant nugaros, suglaustas kojas laikyk tiesiai, rankos – šalia kūno. Giliai įkvėpk ir stenkis viršugalviu paliesti grindis – nugara pati išsilenks. Palietusi grindis sustink keletą sekundžių, tada atsipalaiduok. Kartok pratimą kelis sykius. Sustiprinsi kaklo raumenis, jis taps lankstesnis.

Beje, kad ir kur būtum, kad ir ką veiktum, įsivaizduok, jog veiksmas visada vyksta priešais tavo akis: ištiesk kaklą – tegul tavo smakras būna lygiagrečiai su grindimis, o akys žiūri į priekį. Tik atsipalaiduok, nebūtina dirbtinai įsitempti.

ANTROJI NUODĖMĖ: nusvarinti pečius

Tokia padėtis – peilis tavo odai. Sukrypę pečiai spaudžia plaučius ir trikdo organizmo kraujotaką. Rezultatas – papilkėjusi, suglebusi oda.

Taisyk padėtį. Atsigulk ant nugaros, kojas sulenk per kelius, kulnus pritrauk kuo arčiau kūno, rankas laikyk šalia jo. Giliai įkvėpk ir kelk nugarą bei sėdmenis kuo aukščiau. Išsilenkusi tilteliu sustink keletą sekundžių. Įkvėpdama leisk nugarą ant grindų. Kartok pratimą kelis sykius. Taip sustiprinsi nugaros raumenis ir ištiesinsi pečius.

Įsivaizduok, kad esi Lotynų Amerikos šokėja: grakščiu judesiu kilstelėk pečius į viršų ir suglausk mentes, atsipalaiduok. Beje, susidorojus su šiomis dviem ydomis, likusias įveikti bus vieni juokai.

TREČIOJI NUODĖMĖ: įtraukti krūtinę

Krūtinės dydis niekuo dėtas. Net ir nedidelė ji gali atrodyti kuo puikiausiai, jei laikysena taisyklinga. Nesikūprink ir neslėpk moteriškų formų – atlošk pečius ir išpūsk krūtinės ląstą.

Taisyk padėtį. Giliai įkvėpk ir tuo metu glausdama mentes kuo arčiau vieną kitos kartu leisk jas ir į apačią. Išlaikyk tokią padėtį, kol suskaičiuosi iki 10, atsipalaiduok. Atlik šį pratimą ir stovėdama, ir sėdėdama, ir gulėdama.

Kartodama prisimink: krūtinė – gamtos suteiktas grožis. Įkvėpk, išsitiesk ir didžiuokis savo moteriškumu.

KETVIRTOJI NUODĖMĖ: prarasti liemenį

Tai gali būti nejudraus gyvenimo būdo bei netinkamos mitybos padarinys: šonkaulių lankas ima artėti klubų link, o liemuo – dingsta. Riebalų klostės kenkia ne tik grožiui, bet ir sveikatai.

Taisyk padėtį. Atsigulk ant pilvo, delnus padėk prie krūtinės, alkūnes pakelk ir sulenk, o kojas ištiesk ir suglausk ištiesusi bei įtempusi pirštų galiukus. Įkvėpdama kelk viršutinę kūno dalį remdamasi rankomis ir lenkdama nugarą. Galvą atlošk. Apatinė kūno dalis turi likti ant grindų. Pabūk keletą sekundžių nekvėpavusi ir grįžk į pradinę padėtį. Kartok pratimą kelis sykius.

Kuo dažniau atsistok prie veidrodžio: ištiesk nugarą, pakelk šonkaulius, tada įkvėpk. Jauti, kaip lengva kvėpuoti?

PENKTOJI NUODĖMĖ: per iškilus užpakaliukas

Per didelio užpakaliuko lengvai atsikratysi subalansavusi mitybą ir reguliariai atlikdama fizinius pratimus.

Taisyk padėtį. Atsigulk ant pilvo, rankas ištiesk prie kūno, kojas laikyk tiesiai. Įkvėpdama kelk dešinę koją kuo aukščiau ir laikyk keletą sekundžių, iškvėpdama nuleisk. Tą pat kartok kaire koja. Netruksi pastebėti, jog tavasis užpakaliukas ir stangresnis, ir mažesnis.

Beje, kartkartėmis prie veidrodžio atsistok šonu. Uždėk vieną ranką ant pilvo, kitą – ant sėdmenų. Kilstelėk pilvo raumenis į viršų, o dubenį švelniai atkišk į priekį. Nepamiršk šios padėties ir vaikščiodama. Taip tvirtinsi pilvo raumenis, laikančius mažojo dubens organus, mažinsi kojų nuovargį bei juosmens maudulį.

ŠEŠTOJI NUODĖMĖ: tarpas tarp kojų

Gamta tavęs neapdovanojo tiesiomis kojomis? Tinkama stovėsena ir kasdieniai pratimai padės pamiršti net šią bėdą.

Taisyk padėtį. Tau būtina stiprinti vidinius blauzdų raumenis. Atsistok ir suglausk kojas. Stenkis suglausti ir blauzdas. Laikyk taip kojas, kol suskaičiuosi iki dešimties, tada atpalaiduok. Atlik šį pratimą, kai tik prisiminsi, – po kelių mėnesių tikrai pastebėsi rezultatą.

Bent tris kartus per savaitę kaip nors palepink savo kojas. Jei oras tinkamas, prišnekink savo vaikiną ar draugę bėgti su tavimi krosą. Jei orai prasti, traukite į čiuožyklą. Galiausiai įsigyk šokdynę ir pusvalandį linksmai straksėk pagal mėgstamą muziką. Ne tik kojų forma pagražės – ir nuotaika bus puiki.

SEPTINTOJI NUODĖMĖ: anties eisena

Jei eidama plačiai mėtai pėdas į šoną, atrodai panaši į krypuojančią antį. Arba pingviną. Bet tuo gebėjo žavėti nebent Charlie's Chaplinas!

Taisyk padėtį. Nuo didelio veidrodžio iki paskutinio įmanomo trasos taško prie grindų priklijuok lipniąją juostą ir, kai tik gali, vaikščiok ja dėdama ir kojos pirštus, ir pėdą viena linija. Eidama stebėk savo laikyseną ir kartok kitus išmoktus pratimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis