Dantys kaip perlai (patarimai, kaip tokius turėti)

Net jei tavo šypsena dabar švyti Holivudu, nepamiršk: ir stebuklingiausia dantų pasta bus nieko verta, jei nekreipsi dėmesio, ką geri ir kramtai.

Įsidėmėk: kuo ilgiau maistą kramtai, tuo sveikiau dantims ir dantenoms, nes tada išsiskiria daugiau seilių. Maža to, triaukšdama, pavyzdžiui, salierų, obuolių ar agurkų, kaskart masažuoji dantenas ir valai tarpdančius.

Arbata: Ilinojaus (JAV) universiteto mokslininkų duomenimis, arbatoje nėra itin daug dantis stiprinančio fluoro, tačiau ji neleidžia daugintis bakterijoms, kurios yra ėduonies ir blogo burnos kvapo priežastis.

Sūris: jis – šarminis produktas, kuris neutralizuoja burnoje rūgštis ir dantis aprūpina kalciu, todėl pavalgius gabaliukas kietojo sūrio tiesiog būtinas. Ypač jo patartina pagraužti prieš miegą, nes tada sumažėjus seilių dantys būna labiausiai pažeidžiami.

Kramtomoji guma: kai jos pakramtai, burnoje prisikaupia seilių, o šios atskiedžia valgant susidariusias rūgštis. Be to, becukrėje gumoje yra ksilitolio – natūralaus saldiklio, kuris neleidžia prie dantų kibti ėduonį sukeliančioms bakterijoms.

Grūdai: tyrimų duomenimis, žmonės, per dieną suvalgantys tris porcijas neskaldytų grūdų produktų, dantenų uždegimu serga net 23 proc. rečiau nei tie, kurie įveikia vidutiniškai vos trečdalį reikiamo kiekio.

Jogurtas: Japonijoje atliktų tyrimų duomenimis, natūraliame jogurte esančios bakterijos net 80 proc. sumažina vandenilio sulfido – medžiagos, kuri yra pagrindinė blogo burnos kvapo priežastis. Dar kartą pabrėžiame: turi valgyti natūralaus jogurto, o ne lieso ir su saldikliais.

Uogos: Jei labai norisi saldaus, nečiupk bandelės ar saldainio. Paskanauk braškių (puikiai tiks ir šaldytos) – jose esantis ksilitolis neutralizuoja galimą cukraus žalą.

Vanduo: pavalgiusi išskalauk burną vandeniu – pašalinsi maisto likučius ir praskiesi cukrų ar rūgštis, galinčias sukelti ėduonį. Tik žinok: gazuotas vanduo visiškai netinka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis