Skaičiuojame – kiek minučių dega saldainių kalorijos

Šįryt redakcijoje – saldu kaip niekad. Kai už lango vėsu ir niūru, nuotaiką puikiai kelia saldumynai. Nenuostabu – juk šokoladas spartina „džiaugsmo hormono“ serotonino gamybą smegenyse.

Vieno mokslinio eksperimento metu nustatyta, kad tiems dietoms besilaikantiems žmonėms, kuriems buvo leista rytais smaližiauti, svoris krito sparčiau negu tiems, kuriems buvo draudžiama mėgautis saldumynais. Išvadas mokslininkai grindžia tuo, kad besimėgaudami draudžiamais vaisiais iš ryto, žmonės ilgam patenkina saldumynų poreikį ir sumažina riziką apsivalgyti popiet. Tu juk puikiai žinai, kad vakare suvartotas maistas lengviausiai nusėda ant pilvuko ir šlaunų.

Ne, neraginame tavęs atsisakyti saldumynų – juk tai vienas didžiausių malonumų! Atvirkščiai, saikingai mėgaukis jais į sveikatą.

Šįryt skanavome saldumynų ir skaičiavome, per kiek laiko nė nesportuodama galėtum išeikvoti energiją (apytikriai 314 – 360 kilodžaulių), gautą iš šių skanėstų:

* 20 g javainio „Active & Fit“ (apie 314 kJ)
* 12 g saldainio „Pupa“ (apie 332 kJ)
* 20 g saldainio „Nomeda“ (apie 360 kJ)
* 15 g saldainio „Pergalė Souflė“ (apie 345 kJ)

Iš šių skanėstų gautą energiją gali išeikvoti taip:

* Penkis kartus keliauk iki spausdintuvo, esančio kitame biuro koridoriaus gale. Atlik gerą darbą – ne tik pasiimk reikiamus dokumentus, bet ir pripildyk spausdintuvą popieriaus. Energiją išeikvosi per 35 minutes.

* Susitvarkyk namus. Energiją išeikvosi per 30 minučių.

* Žvalgykis po parduotuves. Jose – ne tik naujausi rudens kolekcijos modeliai. Energiją išeikvosi per 35 minutes.

* Žaisk stalo žaidimus. Šachmatai, šaškės, „Alias“, „Uno“ – pasirinkimų gausybė. Tai lavina ir strateginį mąstymą, greitina reakciją. Energiją išeikvosi per 50 minučių.

* Skaityk. Knyga, žurnalas, internetinis portalas... Derink du malonumus: skaitymą ir saldumynus. Energiją išeikvosi per 60 minučių.

* Susitik su draugėmis. Juk šiandien prasideda savaitgalis. Vien stovėdama prie baro (gėrimai – neįskaičiuoti!) energiją išeikvosi per 40 minučių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis