Aliarmas bikinio zonoje: kaip atsikratyti spuogelių

Išmokusi kovoti su penkiomis dažniausiomis bikinio srities depiliacijos sukeltomis problemomis galėsi nebesukti sau galvos dėl niežtinčių ar skaudančių spuogelių!

RAUDONAS BĖRIMAS

Jei tavo intymiųjų plotų oda praėjus valandai dviem po plaukelių šalinimo procedūros smarkiai parausta, matyt, depiliacinis ar skutimosi kremai, vaškas sukėlė alerginę reakciją. Lįsk į dušą ir vėsiu vandeniu nusiprausk, kad neliktų nė dalelytės alergiją sukėlusios priemonės. Raudonį malšink antihistamininiu kremu, kurį tau pasiūlys vaistinėje. Kad panašios plaukelių šalinimo nesėkmės nesikartotų, alergiją sukėlusį produktą keisk specialiai jautriai odai skirta hipoalergine priemone.

SMULKIOS ŽAIZDELĖS

Odą įbrėži ar įpjauni, kai skutiesi paskubomis arba skuti plaukelius prieš augimo kryptį. Įsigyk skustuvą lanksčia galvute, kuri prisitaikytų prie bikinio zonos linkių ir taip sumažintų pavojų susižeisti, lėtink tempą ir skusk teisinga kryptimi. Jei panašių problemų kyla po depiliacijos vašku, įsitikink, kad vaško juostelę plėši prieš plaukelių augimo kryptį. Plėšdama vaško juostelę netaisyklingai gali užgriebti ir truputėlį odos. Jei taip, deja, nutiko, pažeistą vietą prispausk popierine servetėle, kad sustabdytum kraujavimą, o paskui žaizdelę patepk antibakteriniu tepalu. Jei įbrėžimų ar įpjovimų nuolat neišvengi, nors ir kaip stengtumeisi, įsigyk depiliatorių arba kreipkis į profesionalius kosmetologus.

NIEŽTINTYS MAŽI SPUOGELIAI

Šie spuogeliai (dydžiu sulig smeigtuko galvute) pasirodo per 24 val. nuo skutimosi arba depiliacijos vašku. Jei jų matai po skutimosi, greičiausia peiliuku gremžei sausą odą. Kad užbėgtum nemaloniam uždegimui už akių, maždaug likus trims minutėms iki skutimosi gausiai pasitepk drėkinamuoju skutimosi kremu arba želė.

Kita galima spuogelių priežastis: peiliukas toks atšipęs, kad per tą pačią vietą juo braukyti turi keletą kartų, todėl oda sudirgsta ir paburksta. Kaip tik dėl to dermatologai ir siūlo keisti peiliukus kas ketvirtą skutimąsi.

Raudonų gumbelių po depiliacijos vašku irgi pasirodo dėl to, kad oda suerzinama. Greičiausia per stipriai nuplėši vaško juostelę arba pernelyg ilgai trunka jos sąlytis su oda, o ši jau ir taip per depiliaciją visada būna labai jautri. Spuogelių gali iškilti ir tuo atveju, jei drabužiai pernelyg aptempti arba odą dirgina jų audinys.

Antra vertus, nepriklausomai nuo priežasties tokių spuogelių palyginti lengvai galima atsikratyti. Palaikyk prie jų prispaustą vatos diskelį, išmirkytą juodojoje arbatoje, arba patepk specialiu tepalu, pirktu vaistinėje. Po dienos spuogeliai turėtų išnykti. Jei problema išlieka ar kartojasi, pasikonsultuok su gydytoju.

TAMSŪS, IŠKILŪS SPUOGELIAI

Tamsesnė spalva būdinga įaugusiems plaukeliams (spuogeliai ne didesni už sezamo sėklą) – šiuo atveju ką tik nuskusti gaktiplaukiai, užuot stiebęsi, įauga į odą. Tai pajunti po kelių dienų, kai pastebi uždegimo gumbelį.

Įaugusių plaukelių atsikratysi keletą kartų per dieną kelias minutes ant jų palaikiusi šiltą kilpinį rankšluostuką. Patinimas turėtų atslūgti. Jei spuogeliai skausmingi, išgerk vaistų nuo skausmo ir uždegimo. O kitą kartą prieš imdama skutimosi peiliuką pirma salicilo arba glicino tirpalu pašalink negyvas odos ląsteles, kurios ir įkalina plaukelius.

Ir vėl toks pat įspėjimas: peiliukus keisk kas ketvirtą skutimąsi ir skusk paplaukiui, kad nauji plaukeliai prasikaltų iš odos, užuot į ją įaugę.

LIEČIANT JAUTRŪS IR SKAUSMINGI SPUOGELIAI

Visos bakterijos, pritraukiamos į intymios vietelės zoną, didina spuogelių infekcijos riziką – tokiu atveju jie gali tapti itin jautrūs ir/arba supūliuoti (atrodys tarsi pieštuko trintuko galiukas). Tepk juos antibiotiniu tepalu ir dukart per dieną vilgyk 5 proc. benzoilperoksido tirpalu, kad paspartintum gijimo procesą. Kitus išsikalusius bikinio zonos spuogelius saugok nuo infekcijos kasdien su muilu prausdamasi duše.

Jei gumbelis tapo ryškiai raudonas, itin skausmingas ir padidėjo, greičiausia tau prasidėjo infekcija, kurią sukėlė stafilokoko bakterija, tūnanti ant daugelio mūsų odos. Per odą prasmukęs į kraują stafilokokas gali tapti mirtinai pavojingas, todėl nieko nelaukusi kreipkis į gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis